Nature Thyroidin saatavuus?

auringonkukka87

Hei,

Tietääkö kukaan, mikä on Nature Thyroidin saatavuus apteekeista/tukusta tällä hetkellä? Onko kukaan hakenut kyseistä lääkettä esim. nyt toukokuussa?

5

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Euroopasta_löytyy

      Euroopasta saa. Pyydä EU-resepti ja tilaa postitse kansainvälisestä eurooppalaisesta apteekista, 3 kuukauden annos per paketti. Tai mene paikan päälle ja tuo mukanasi vuoden annos. On täysin laillista. Suomi on pieni markkina ja täällä on jatkuvasti saatavuusongelmia.

    • Auringonkukka87

      Osaatko suositella apteekkia Euroopassa, josta saa tilattua luotettavasti suomeen esim Nature Thyroidia?

      Entä miten resepti, jääkö se sitten sinne Euroopan apteekkiin, niin että en voi enää tilata täältä Suomesta, jos haluan? Vai onko tuo EU resepti jotenkin erilainen kuin ns. normiresepti?

      • ulkomailtatilailu

        Paras tieto lienee Kilpirauhaspotilaat ry:n jäsenten suljetussa Facebook-ryhmässä.


    • Nature_Throid

      Periaatteessa Suomeen saa tilata lääkkeitä mistä tahansa apteekista Euroopassa, kunhan on resepti. Paras on kuitenkin tilata kansainvälisistä apteekeista, niillä on paras rutiini.

      EU-resepti lähetetään postitse kyseiseen apteekkiin, joka sitten toimittaa postitse 3 kk annos per paketti. Paketteja voi tilata niin paljon kuin reseptissä on lääkettä.

      En ole kuullut, että resepti pyydettäisiin takaisin Suomeen, mitä hyötyä siitä olisi? En osaa sanoa onko mahdollista, ehkä on. Yleensä se resepti lähetetään kyseiseen apteekkiin ja apteekki lähettää reseptin verran lääkkeitä Suomeen, mutta 3 kk erissä per paketti.

      Nature Throid 1000 (tuhat kpl) maksoi kuulemma äskettäin yhdessä Saksan apteekissa noin 215 euroa. Näin isoa määrää ei saa tilata Suomeen postitse, pitää mennä paikan päälle hakemaan. Paikan päältä voi tuoda vuoden annoksen kerralla mukanaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10964
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1711
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1554
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe