Kuka tarvii vartijaa?

turhia

Kuinka usein vartijoita oikeasti tarvitaan? Onko päiviä, viikkoja, tai jopa kuukausia, kun vartijan ei tarvitse estää väkivaltaisen ihmisen käytöstä, eli käytännössä ovat täysin turhia?

4

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OldSchoolSecurity

      Niin.. Otetaan esimerkiksi kauppakeskuksen järjestyksenvalvoja esimerkiksi.
      Siinä narkkareiden, juoppojen, ja muiden häiriötä aiheuttavien uloskantamisen, ja näpistelijöiden koppiin saattamisen ohella se tyyppi laittaa keskuksen käyttökuntoon eli avaa ovet, käynnistelee liukuportaat tms. Kierroksilla se nimenomaan käy sun turvallisuutesi vuoksi, ettei mikään repsottava kyltti tipu päähäsi, tilaa siivouksia ettei kukaan liukastu Väinö-Maunon pudottamaan jäätelöön, ja tarvittaessa vielä kerkeä avustamaan asiakkaita heidän ongelmissaan.

      • gbfvxbdf

        Turha ruokkia provoa. Aloittajan kaltaiselle ihmiselle ei esimerkiksi "sekundääripreventio" ole millään tapaa tuttu käsite, mutta ei hän oikeasti avaamastaan asiasta edes ollut kiinnostunut. Hän halusi vain päästä tuomaan julki asenteensa yksityisiä turvallisuuspalveluja kohtaan. Turha vaivautua moisesta.


      • sähköä

        Niin ne "juopot" ja "narkkarit" joudutte kantamaan sen takia ulos kun ne on tehty liikuntakyvyttömiksi sähkömagneettisella häirinnällä (teidän tekemää?), vaikka eivät ole edes ehtineet aiheuttaa mitään häiriötä. Hitlerimäistä toimintaa.


      • JooJooNiinVarmaan

        Vai että oikein sähkömagneettisella häirinnällä???
        Kerro toki lisää


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      139
      2803
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      262
      2449
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1466
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      35
      1442
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1172
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1133
    7. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1043
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      1002
    9. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      58
      896
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      297
      867
    Aihe