Mitä kuuluu Stefun kellokaupan ryöstölle?

Todella outoa ettei varkaudesta uutisoida. 500 000 euron varkaus on todella iso Suomen mittakaavassa. Luulisi, että jotain kuuluisi julkisuuteen.
13916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Johan se uutisoitiin. Murto. Kestää aikansa asian tutkiminen ja mahdollisesti syyllisten löytäminen. jos juttu edes selviää. Mikä kiire sulla on? Ei uutta tietoa.

Äänestä

Ettei vain olisi lavastusta koko keissi? Jotenkin Stefan tuntuu oudolta ja epämääräiseltä liikemieheltä, ei taida pojulla olla puhtaat jauhot pussissa. Miten suku lienee suhtautunut, kun Stefan hävitti isänsä perintöä konkurssissaan. Luulen että niitäkin varoja on jemmassa Sveitsissä tms.,

Äänestä
  • Samapa se on, miten ne on käyttänyt, mutta olettaisin pikemminkin, että sijoituksiinsa ja leveään elämään. Eihän mitään oikeastaan ollut ennen perintöfirmaa. Mitäpä se mulle kuuluu.
    Lehdistä luetaan (netissä) sitten uutiset, jos on aihetta.

    Äänestä

Puolenmiljoonan varkaus on todella ison mittakaavan varkaus, Suomen suurimpia. Onko poliisi jo jäljillä?

Äänestä
  • Milloinkas poliisi on tiedottanut joka asian medialle? Jatka kyselemistä, ehkä se joskus selviää, miten kävi. Jos tiedotettavaa olisi, se olisi jo uutisista luettu! Turhaan täällä kyselet.

    Äänestä

  • Scherlokit kirjoitti:

    Milloinkas poliisi on tiedottanut joka asian medialle? Jatka kyselemistä, ehkä se joskus selviää, miten kävi. Jos tiedotettavaa olisi, se olisi jo uutisista luettu! Turhaan täällä kyselet.

    Cherslocit ja Molhesit täälä kaikkea puhuvat.

    Äänestä

Ihmettelen sitä, että sen liikkeen kadulla on paljon valvontakameroita niin eikö kameroista ole selvinnyt mitään?

Äänestä
  • Vastapäätä on Pääesikunta ja kameroita löytyy. Steffin kriminaalikaverit jäävät kiinni kohta ja sitten alkaa Martinan minimaraton ja sweetdreams.

    Äänestä

Mielenkiintoista nähdä/kuulla, mitä ryöstöstä seuraa tai saadaan selville. Vai ovatko kellot jo niin varmassa tallessa ja turvassa...?

Äänestä

Oliko Stefu niin Urpo ettei vakuuttanut kelloja.

Jos kellot oli vakuutettu eka tutkintalinja on sisäpiiririkos.

Onko niin, että Poliisi on jo jäljillä eikä tarvitse enää apua yleisöltä.

Äänestä
  • Steffin pelleily ja Martinan sponssaus päättyy mahalaskuun. Martinalle jää onneksi Ruhonpaino-kurssi ja sen tuotot Espanjasta.

    Äänestä

Kenelle kellot soivat, Steppuli?

Äänestä
  • Martinalle soivat kovimmalla äänellä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hgkjkn kirjoitti:

Todella outoa ettei varkaudesta uutisoida. 500 000 euron varkaus on todella iso Suomen mittakaavassa. Luulisi, että jotain kuuluisi julkisuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu