Onnellisuudesta nyt tiedä

Marin.vanhin.poika

Mutta kun edes joka toinen päivä näkee melko tummassa taivaanrannassa ilonpilkahduksen. Omia möhläyksiä kun välttää niin jotenkin pärjää.
Ei saa ketäänsyytöntä loukata. Iloliemen kanssa tulee syyllisyyden tunteita kun viina irrottaa liikaa kielenkantoja.
Ei musta mutta harmittavan harmaa päivä tänään koneiden reistaamisen takia. Pakko toivoa että huomenna asiat selviäisivät.

2

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pienikinilo

      Tuntuu suurelta, kun on tottunut niin vähään. Taas sitä yhteen muottiin tunkemista mikä sitten on lopulta väärin ja mikä oikein. Miksi syyllisyyttä? Harmaa päivä ollut täälläkin.

    • Täälläpäinei

      Aurinko on paistanut muttei ole ollut liian kuuma, vaan oikein sopiva ulkoilukeli. 😄

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1637
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1592
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1158
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      961
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      934
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      627
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe