käytätkö nature throid+t3-yhdistelmälääkitystä?

vertailuun

Jos käytät nykyisin Nature-Throidia ja sen rinnalla Liothyronia, millä tavalla se on parantanut vointiasi verrattuna yksistään eläinperäisen valmisteen käyttöön?

2

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eri_yhdistelmiä

      Ei taida löytyä tuollaista yhdistelmää käyttävää.
      Eläinperäinen ylipäätään on liian harvinainen, endojen suorastaan syrjimä.
      Eräs endojen jankutuksista on, että siinä on liikaa T3:a.
      Sama osuus on kyllä myös kilpparin suorassa erityksessä.

      50 tuhannen käyttäjän ulkomaisella palstalla on paljon tyytyväisiä, jotka käyttävät eläinperäistä sellaisenaan, T4:n kanssa tai T3:n kanssa.

    • T4_ja_T3

      On hyvin yksilöllistä, missä suhteessa T4 ja T3 hormonia vointi on paras. Jotkut pärjäävät pelkällä T4 hormonilla, monet voivat parhaiten yhdistelmällä. Eläinperäinenkin on yhdistelmä.

      Yhdistelmässä taas kuinka paljon kumpaakin hormonia tarvitsee on yksilöllistä. Eläinperäisessä on aika paljon T3 hormonia ja se riittää useimmille. Toisaalta, jotkut voivat hyvin vain pelkällä T3 hormonilla.

      Tunnen pari henkilöä, jotka käyttävät T3 hormonia eläinperäisen rinnalla. Vointi on sen mukainen, mikä hormonisuhde on itselle paras.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe