Miten on mahdollista että joesta uiskenteli viemäriä pitkin vesirotta ja söi perkele minun rappusilta jäähtymään laitetun silakkalaatikon. En minä sitä nähnyt mutta naapurin klenkkakoipi Erkki oli nähnyt karvaeläimen itseteossa. Erkki oli sitä rautaharavalla hätistellyt mutta oli vaan rapputrallin alle mennyt ja meinannut purra. Onko nuo vaarallisia ja levittävätkö jotain tauteja ?
Vesirotta vei einekset
Jouko72säpilästä
1
332
Vastaukset
- Säpilästäkans
Ei ole vaarallisia ne ovat Kokemäkiläisten lemmikkejä nykysin. Joskus on jottain ruttoa mutta siitä ei ole ihan kualemaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161