Tilhia ikkunat todella kalliit

Tapani67v.Lahti

Tilhian myyntiedustaja taitaa pitää meitä ikäihmisiä tyhmänä.
Hän sanoi ettei kannata kilpailuttaa olemme varmasti halvin,
jumittui 3 tunniksi ennenkuin tajusi lähteä.
Kilpailutimme kuitenkin urakkamme 5 yrityksellä ja Tilhia oli noin 35% kalliimpi 7 ikkunan kohteessamme. Kilpailuttakaa aina remontti se kannattaa.
Palvelusta jäi huono maku.

6

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Remonttivuosi

      Näitä pikkufirmoja jotka myypi toisten ikkunoita ominaan tulee ja menee.
      Kannattaa suosia jo tunnettuja merkkejä. Heidän myyjillään ei mene 3 tuntia tarjouksessa.
      Itse aijon kilpailuttaa mahdollisimman monella ja otan sen keskihintaisen kotimaisen Suomalaisilla asentajilla.

    • juupajuu

      msk ikkunan saa keskimäärin 400€ kipale, asentaja siihen lisäksi, ja mitä myykilautaa listaa vielä lisäksi. Vesipellit saattaa mennä myös uusiksi. Mutta siis 10 ikkunaa, on keskimäärin 4000€, enempää ei kande maksaa.

    • Hämeenkyrönukko

      Kyseinen yritys myy HIT-Nordic ikkunaa. Tuotteiden hinnat voi tarkistaa nettikaupasta hitnordic.ikkunaverkkokauppa.fi
      Sieltä ikkunat ja timpuri paikalle, 2 päivää niin talolla uusi ilme.

    • Luumäkirules

      Tässä firmassa on Luxin ylijäämämyyjiä jotka osaavat istua asiakkaalla tuntitolkulla ja ottaa nimen paperiin keinolla millä hyvänsä. En suosittele.

    • MenneisyydenHaamu

      Tämä firma on konkassa ennen kuin vuosi vaihtuu. Mitään muuta osaamista ei ole kuin huijata vanhuksia, se ei pitkälle kanna

    • lahest

      Meillä kävi keväällä tämän firman edustajat puoliväkisin kauppaamassa ikkunoita vaikka sanoimme ettemme ole aikeissa niitä uusia. Esittelivät pitkään ja lopulta ottivat mitat tarjousta varten. Tarjouksen tekeminen oli sellaista että juoksivat rintamamiestalon keskikerroksen ympäri mittanauhojen kanssa ja löivät ruutupaperille hinnan. Unohtivat vain tarjousta tehdessä että talossa on kahdessa muussakin kerroksessa ikkunoita. Yrityksen ikä valehdeltiin myös paljon pidemmäksi kuin mitä viralliset lähteet tiesivät kertoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      34
      3986
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1899
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1364
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1296
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1185
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1041
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      941
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      333
      914
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      901
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      892
    Aihe