Kirkko-Rouva

Kaleva uutisoi tänään.Eduskunnassa alkaa kohta kesälomat,uusi kirkkoherra aikoo mennä sinne kesätöihin.
13411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täys politikko.

Äänestä
  • Olin lukevinani jostainlehdestä ETTÄ EN OTA KANSANEDUSTAJAN PAIKKAA JOSTULEN VALITUKSI YLIVIESKAN KIRKKOHERRAKSI. mistä puolueesta hän on

    Äänestä

  • Kepusta.

    Äänestä

Eipä ole pappien maallinen a.neus muuttunut sadassavuodessa miksikään.Tuleepa niin mieleen suo kuokka ja Jussi.

Äänestä

Minä, minulle, minulle vielä enemmän. Tällä kertaa p...a nousee vastavirtaan. Pitäkää hyvänänne - onneksi muuttaa vielä Ylivieskaan.

Äänestä

ei kelvannut kalajoelle,mutta kelpas ylivieskan kepulaaksoon

Äänestä
  • Kalajoella hänet tunnetaan.

    Äänestä

politikon ainekset ovat kohilla,tulee pyörtään päätöksensä,ja menee eduskuntaan,joka on meille lotto voitto,joka on hänellemyös

Äänestä

Täysin tyypillistä naispapin ahnetta toimintaa.

Äänestä

Täysin väärin on moittia kirkkorouvaa. Hän on ollut ehdokkaan eduskuntavaaleissa ja pääsee nyt eduskuntaan. Hänen on sinne mentävä ja oltava siellä myös kausi loppuun, eikä vain kesän aikaa. Se on törkeätä äänestäjien pettämistä, jos hän ei mene eduskuntaan. Sieltähän tulee kokemusta ja seuraavissa vaaleissa enemmän ääniä. Hänessä on jopa selvää ministeriainesta. Viransijaisia kirkkorouvia ja -herroja kyllä löytyy pilvin pimein. Kyllä eduskuntatyö on tärkeämpää kuin jonkin seurakunna asioiden hoitaminen.

Äänestä
  • Näin on tosi se on kansalaisvelvollisuus.Ehkä alkoi epäilyttämään läpimeno ensivuonna kun tuli ilmoitettua äänestäjille käyvänsä vain kesälomalla.

    Äänestä

  • Sammaa mieltä, kansalaisvelvollisuus. Kun on kerran ehdokkaaksi ruvennu, niin pitää pitää sanasa ja toimia lupauksesa mukaan. On tosi häpeällistä, että ensin äänestyttää ihteensä ja sitten sanookin että ähäkutti en minä viitsikää hoitaa yhteisiä asioita. Kun on varmaan mukavampi olla kirkkoherrana. Palkkaki taitaa olla parempi kirkosa. Missä on velvollisuudentunto ja kunniantunto?

    Äänestä

katoaakohan loputkin kirkosta,josvertaa äänestys rosenttiin,kannattas miettiä uudestaan sitä kirkon kokoa ja kannattaako edestehdä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


loma-kesä kirjoitti:

Kaleva uutisoi tänään.Eduskunnassa alkaa kohta kesälomat,uusi kirkkoherra aikoo mennä sinne kesätöihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu