Kihut 2018

Kaupungin sivut tiedottaa;

Kihupäivät 2018

6.7.-8.7.2018

Tarkempi ohjelma päivitetään myöhemmin.

Tervetuloa Kihuille!
10366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Voi ei enää tuota makkarakauppaa. Vaalit edessä ja touhotus alkaa. Täydenkuun tanssit, pylly edellä puuhun jne....säästäkää meitä tältä alkukantaiselta showlta. Ai niin, onhan tällä meidän maakuntaa havittelevalla, se uusi puku lierihattuineen. Näytille siis!

Äänestä

montako makkarapistettä tulee kihuille?

Äänestä

Muistetaan kaupunginmiesten-ja naisten kunnan historiakulkue pari vuotta sitten kihujen kohokohtana. Siinäpä he taapersivat kulkueen keulassa nämät pyhäjärven hallinnon ja kunnan raiskaajat, valehtelijat, älyttömien tukiäänien viekoittelijat, höynäytettyjen hyväksikäyttäjät, juonittelijat, kytkykauppiaat, eli siinä he käyskentelivät, nämä ylivoimaisesti viisaimmat näillä edellä mainituilla lahjoillaan.
Hallinnon käytössä 30 vuotta testattu lahjarepertuaari on perintöä, ja aikalaisten tulosta kärvistellään sen verran enää, mitä kunta on olemassa ennen liittämistä naapuriin.
Väkisellä vievät, pitkän kaavan kautta. Taululla on ollut raamit Selänne-kaupunkiin n. 10 vuotta ja näinä odottelun vuossina lahjakkuudet ovat nauttineet jopa patsaana olemista. Lehtikuvat, ne lehtikuvat! Komeita olivat sotisopassa.
Kansan parissa puhelevat ja veikkailevat kuka mitäkin. Kihuilla juurikin kulkueessa etupuolen näkyvistä, öh äh kokeneista hallinnon pallin hinkkaajista, että puhtaista parhaista ilmitulee koko ajan epätoivoisia jarrutusjälkiä, on jälkiä ihmissonnasta jopa pillikurasta ja porukalla röyhkeästi tehdystä uomasta on pysyvä muistomerkki, se on lähtemättömän syvä ja parantumaton, kuntalaiset on jaettuna kahta puolta rahalla; rahan voimalla puhdistuneisiin ja verovarojen tuhlauksesta puhiseviin.

Äänestä
  • Kuka nyt ei ole päässyt kulkueeseen?

    Äänestä

  • Tämä kyläkunta ei ole päässyt tähänpäivään. Nuo muutamat vanhat parrat keekoilee, mikä ontuen ja mikä mitenkin eteenpäin kerien....

    Äänestä

Kysyttiin kyllä, en halunnut lähteä. Seurapiiri ei kelvannut.

Äänestä
  • Ei varmaan kelvannut koska olet tuollainen ITKIJÄTYYPPI!

    Äänestä

Ehei, nyt olet käsittänyt väärin; itkettäjämestarit company marssitti kuin elefanttilauma tietä eteenpäin, ja olivat saaneet mukaansa liudan hännänheiluttajia,! ei patsasjonossa rehelliset ja muita kunnioittavat halunneet olla.
Jonon hännillä ei käynyt kuinkaan, niille jotka siellä talsivat. Sillä eihän LOPPUpää ole vastaamassa siitä, mitä ALKUpää oli jo pitkälle tehnyt ja jonka sitten maksoivat kuka minkäkin syyn perustteella.
Viattomia olivatten kuitenkin, omien sanojensa mukaan.
Voi sotaveteraaniparkoja, kaikenkarvaisia ketunhäntiä he ottavatkin lähellensä.

Äänestä

Veikkaan 8 makkarakojua. 4 lettukojua ja ilmapistooliammunta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aika.vaiheessa.ohjelma kirjoitti:

Kaupungin sivut tiedottaa;

Kihupäivät 2018

6.7.-8.7.2018

Tarkempi ohjelma päivitetään myöhemmin.

Tervetuloa Kihuille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu