Etsitään harrastajataiteilijan maalaamia muotokuvia Donald Trumpista ja Vladimir Putinista elokuvalavastuksen osaksi. Teosten käytöstä kyseiseen tarkoitukseen ei makseta palkkiota, koska ne ovat vain pieni osa lavastusta, mutta taiteilijan nimi mainitaan lopputeksteissä.
Lähetä korkealuokkainen kuva teoksestasi (kehyksineen) liitteeksi sähköpostiin: holotniekka(at)gmail.com
Kirjoita otsakkeeksi: lavastus
Muista että kaikki maalauksen tyylisuunnat tulevat kyseeseen, mutta kohteen tunnistettavuus on tärkeää. Myös teoksen ilmeikkyys ratkaisee.
Maalaatko muotokuvia
10
658
Vastaukset 10
- eerrereeere
ei oo ilmaiseksi
- rasputinbalalaika
mitä sulla on tarjota vaihdoksi
hyvä esine käy
värit myös sinä tuot, siveltimet - Naurettava
....yritys! :D Ei taiteilijaa kiinnosta pelkkä nimen julkaisu siellä kymmenien, ellei jopa satojen nimien joukossa jotka vilahtavat ohi ennenkuin silmä ehtii rekisteröidä edes alkukirjaimen. Kyllä sun tarttee tarjota jotain konkreettisempaa! Minulla sattuu olemaan Trumpista yksi valmis öljyvärityö kehystettävänä ja jos sovitaan, teen myös Putinista samanlaisen yhdessä päivässä öljyväreillä.
Päätä pian, sillä"Trump" lähtee tilaajalleen maanantaina 4.6- kun tulee kehystäjältä. Ehdin sen sitten kuvata ja lähettää kuvat sulle. Tuskin sentään maksat alkuperäisestä siitä samaa mitä saan tilaajalta.
Taitaa olla kovin pieni elokuvabudjetti teillä. :D- barona
lähetä se ilmaiseksi postille
- Miselanselo
Noi pärstät ei lähe ilmaseks, ku se joka niitä laappii värillä alustalle, on varmaa. vähän kilahtanu ahneudesta kun panee aikansa pöpeihin.
- Neropaint
Noita maalilla laapittuja ääliönpäitä on usean pensselisedän kassakaapissa odottamassa arvonnousua, eikä kaappi aukea ennen tyhjän potkasua ja perikunnan dynamiittia. Loppusijoitus on kaatis.
- Dimbubah
Uuh, Aah, Hisbollah!
- lavastus322
Suuri osa saamistamme viesteistä oli rahavaatimuksia, mutta lähetetyt kuvat huvittivat työryhmäämme suuresti. Päätimme tilata samankaltaiset töherrykset järjelliseen hintaan Suomen ulkopuolelta. Hyvää kesää kaikille pensseliä heiluttaville hupiukoille.
- KöyhätKyykkyyn
Oma tyylilajini saa piirteitä 3 eri suuuntauksesta. Sitä voisi kutsua surrealistiseksi impressionismiksi, jossa on naivistinen ote kyr... köh... pensselistä. Käytän freudilaista analyysia teosteni ideoinnissa.
Ihmetyttää tuollainen persaukisten elokuvaprojekti, kun ei ole varaa palkata edes lavastajaa. Henk koht en teoksiani alle miljoonan euron myy. Yhtään en tosin ole vielä myynytkään, enkä myy. - hupiukko3
KöyhätKyykkyyn kirjoitti:
Oma tyylilajini saa piirteitä 3 eri suuuntauksesta. Sitä voisi kutsua surrealistiseksi impressionismiksi, jossa on naivistinen ote kyr... köh... pensselistä. Käytän freudilaista analyysia teosteni ideoinnissa.
Ihmetyttää tuollainen persaukisten elokuvaprojekti, kun ei ole varaa palkata edes lavastajaa. Henk koht en teoksiani alle miljoonan euron myy. Yhtään en tosin ole vielä myynytkään, enkä myy.Samaa aprikoin minäkin. Kaikenlaisia elokuvan tekijöitä! Kyseinen "työryhmä" lähinnä huvittaa. Ei näytä olevan edes omaa luottamusta elokuvan menestymiseen. Hahaha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 161886
- 82733
- 56728
- 46613
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?41611- 60562
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71546Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44527Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35525- 26511