Moi, minkäläistä on asua osaomistusasunnoissa esim. Mesimättääntiellä ja nuutintiellä. Kiitos asiallisista vastauksista
Osaomistusasunto
4
480
Vastaukset
- arrio
ÄLÄ hyvä ihminen osta ainakaan tai osaomista mesimättääntie 1B talosta,SIIS MITEN VOI OLLA IHMISET PIRULLISIA ESIM:TOISTEN ASIAT TÄRKEEMPIÄ KUN OMAT,KYLLÄ JOKA HEVOSELLE LÖYTYY KENGITTÄJÄ,JOS YMMÄRRÄTTE JA KYLLÄ SE TULEE BITS_STOP JOSSAIN VAIHEESSA ENNEMMIN TAI MYÖHEMMIN.NÄHTY JA KOETTU OMA KOHTAISESTI VAIKKA ON RAHAA JA VALTAA
- korro
Juuri näin,siinä kyseisessä talossa ei asu kuin yhteiskunnasta täysin irtautuneet,suosittelen sille Labra rouvalle kattele asunto muualta niin elämän laatu paranee,valitettavasti asia on näin.politiikka en ymmärrä toisin sanoen laillista paskan puhumista en ymmärrä! tien toiselta puolelta.
- beessi
Mesimättääntie 4:n asunnot ovat asumisoikeusasuntoja, eivät osaomistusasuntoja. Rauhallinen yhtiö, hyvät naapurit ja lähellä keskustaa, Voin suositella.
- tosion
Siinä 1B talossa ei ole asunut kuin yksi hyvä ihminen yhdistelmäajoneuvon kuljettaja,joutui muuttamaan pois muiden talossa asuvien takia.mitä ilmeisemmin läheltä seuranneena niin tavallinen Duunari ei sopinut kyseisessä talossa asuvien naapuriksi hän kävi joka päivä töissäkin.Asunto edelleen tyhjillään paljonko kuluja kun asunto tyhjillään yhtiövastikkeet ym muuta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3183189Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4633088- 712130
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401600Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1921478- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751212Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121117K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81075Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1641054