Lue tämä!

4967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ja kun olemme ruokailleet ihan mc:n sisällä niin turha toivo saada kaikkea tilaamaansa kerralla vaan joka kerta jotain "unohtuu". Varsinkin luvatut kylkiäiset jäävät aina saamatta! Olenkin vaihtanut perheemme hampurilaispaikaksi Hesen. Siellä on siistiä, toisin kuin Macissa.

Äänestä
  • Voi vee.. kylkiäisiä viel..heh.Eikös mäkkäriin mennä syömään? On muutamilla tää elämä köyhää.

    Äänestä

  • Kun lumet sulavat, paljastuu asiakkaiden siivottomuus. Ympäristö on kuin Nuijamaan raja-aseman takapiha. Olis puskutraktorilla töitä!

    Äänestä

  • Ehdotan että jos ja kun nähtävästi olet mc:ssä käydessäsi tilannut paljon ja erilaisia ruokia niin ei kannata käydä ruuhka aikaan.
    Jotain unohtuu? Olisiko mahdollista että juuri sitä tuotetta ei ole juuri silloin valmiina ja myyjä tuo sen pöytään. Vaikka ei olisi näin niin virheitä sattuu.

    Toisekseen, HESEN henkilökunta on tympeää ja väsyneen näköistä. Hesessä ei ole toimivaa ajastusta binissä (keittiön ja kassan välissä oleva hampparihylly) oleville hampurilaisille eli voit saada puolituntia vanhan hampurilaisen (on käynyt). Ranskalaiset on usein kylmiä, varsinkin jos käyt hiljaiseen aikaan. Oletko koskaan saanut kylkiäisiä hesessä? Minä en vaikka on useinkin ollut valittamisen aihetta ja olen valittanut; Musta pihvi, raaka pihvi. Ylisuolatut, kylmät ranskikset, jne..
    Parasta oli kun ostin kaksi ateriaa Hesestä. Toinen plussana eli isompi juoma ja ranskalaiset. Sain mukaani normaali kokoiset. Eikun takaisin heseen ja ihan lempeästi kerroin että oli virhe tapahtunut. Niinpä sain julmat tuijotukset viereisen kassan myyjältä, jota jatkui niin kauan kun olin sisällä hesessä ja "oma myyjäni" rupesi melkein itkemään, vaikka tosiaan sanoin näin: Anteeksi, tässä oli käynyt pieni virhe, kun tilasin plussana ja sain normaali kokoiset että voisitko vaihtaa oikeat näiden tilalle. Onnistui vaihto ja sain nyrpeät katseet kiitokseksi. Ei mitään puhetta kylkiäisistä tai hyvityksistä vaikka jouduin palaamaan heseen jonka seurauksena kaikki muut ruuat olivat kylmiä kun pääsin kotiin.
    Mielummin käyn mäkissä. Saan hymyjä ja palvelua. Ruoka on aina vähintään syötävää. Olkoon kuinka likaista tahansa ja täytyy meidän kaikkien tietää että ASIAKKAAT NE SIELLÄ SOTKEE EI HENKILÄKUNTA! Varsinkin ruuhka-aikaan siellä on sotkuista, koska jos joku hyppää sinne siivoomaan, niin puolet asiakkaista valittaa että ruuan tulo kestää liian kauan. Tämäkin ongelma ratkeaa sillä että asiakkaat syövät suullaan, eikä heittele ruokaa ympäri mäkkärin lattiota ja kantaa aina jätöksensä roskikseen. Hesessä on aikaa siivota kun siellä ei jaksa kukaan käydä katsomassa jokapäiväisiä nyrpeitä naamoja, paitsi silloin kun kova nälkä iskee eikä jaksa kävellä mäkkäriin asti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kommentoikaa! kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4000000000000077&posting=22000000005941096

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu