Sitä minä vaan sanomaan, että paljon niitä ui hirviä salmen yli kesälaitumille. Sanoisimpa sen salmen olevan oikea hirvensalmi.
Uivat hirvet
15
2615
Vastaukset
- simpasimpa
Opettele oikeinkirjoitus!
- 23oli
Paljon niitä ui yli salmen. minäkin pääsin laskuissani kahteenkymmeneen kolmeen.
- simpasimpa
Kaksi virhettä tuossakin.
- toisten_simputtajia
Näitä Heinävetisiä simputtajia ja toisten arvostelijoita löytyy kunnasta kasamäärin, lienevät nunnankin murhanneet kun ei etsimällä löydy.
- saastekaivoskin
Koska Heinävesi on liittynyt Hirvensalmeen?
- Anonyymi
saastekaivoskin kirjoitti:
Koska Heinävesi on liittynyt Hirvensalmeen?
Häh?. Älä unta näe.
- Anonyymi
Sitä minä vaan, että kummalla puolta salmea niitä nyt sitten on ?
Tekisi joskus mieli soutaa salmen yli, muttei sille hirveämmälle oikein uskalla.- Anonyymi
Duoda...duoda, onpa niitä molemmin puolin salmea. Duoda...duoda meteli ne pelästyttää, duoda...duoda sitten ovat vaaraksi.
- Anonyymi
Hirvee salmi, sano Hirvensalmi, kun Hirvensalmen Hirvensalmella ylitti, hirveetä!.
- Anonyymi
Hirveä hirvien hirvensalmi, sano Hirvensalmi kun hirvensalmen hirvet hirvensalmen ylitti, Hirvensalmen hirvitellessä hirviä Hirvensalmella.
- Anonyymi
Hirveää oli Hirvensalmen hirvittely hirvistä.
- Anonyymi
Se on tämä Hiervensalmen, Hirvensalmi hirvien salmi, sanoi Hirvensalmi, Hirvensalmen Hirvensalmessa.
- Anonyymi
Hirvensalmi on hirveiden hirviöiden hirvensalmi, sanoi Hirvensalmi kuin mailalla lyöden.
- Anonyymi
Hirveätä hirvensalmelaisille, sanoi Hirvensalmi Hirvensalmella, Hirvelsalmen liittämisestä Mäntyharjuun.
- Anonyymi
Hirveätä hirvittelyä Hirvensalmella, sanoi Hirvensalmi kun hirvensalmelaisten hirvittelyä Hirvensalmella kuunteli.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513595Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142500Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5932273Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192026KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar771744Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431658- 201648
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1391554- 281446
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?941427