Mitä on rakkaus?

En tunne ketään kaksosii,niin haluaisin kysyy miten rakastatte? Millaista niin ku seksinne on. Itte mä oon kala ja tykkään paljon halaamisesta ja syleilystä.Mä haluun aina pitää jostakin kii. jotkut sanoo mua hauraaksi,mut emmä tiiä.

Mimmosii kaksoset on? Haluisin suurta rakkautta ja hellyyttä.Voisikko kaksosissa olla toivoo?

Oon kuullu et kaksoset on vilkkaita ja kivoja.
61621
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minä en voi puhua kuin omasta puolestani. Olen siis naispuolinen kaksonen, mutta meitä on niin monenlaisia. Minä tykkään pussailla, halailla ja olla vaan lähellä. Mutta vain silloin kun minusta tuntuu siltä. Välillä vetäydyn enkä halua että kukaan "roikkuu" minussa kiinni. Hakeudun itse kainaloon kun siltä tuntuu. Seksi on vaihtelevaa, ainakin meillä. Välillä kiihkeää, välillä hellää. Tunteista on välillä hankala puhua, mutta se ei tarkoita ettemmekö tykkäisi. Se näkyy enemmän käytännön tekoina. Toivottavasti tästä oli jotain apua.

Äänestä

Koskettelu ja halailu on itselleni luonnollista ja tärkeää. Kaikki eivät sitä ymmärrä, koska se suuntautuu myös ystäviin. Tulen alakuloiseksi, jos en saa koskettaa läheistä ihmistä, tai en saa vastakaikua.

Seksi ja rakastelu sinänsä ei ole minun juttuni. Tietenkin nautin siitä, mutta hellyys ja keskustelu merkitsee enemmän. Olen urautunut rakastelussa..vesimiesmieskumppanini on paljon intohimoisempi ja kokeiluhaluisempi kaikessa. Uuden ihmisen kanssa voisin haluta kokeilla jotain uutta, mielikuviteksellista, mutta en välttämättä.

Tunteista puhumista pidän äärimmäisen tärkeänä. Avoimuudessa olen suorastaan neuroottinen välillä: vaadin, että minulle avaudutaan, jos itse avaudun. Sitten vaatimukset taas unohtuvat, pahanmielen kautta

Äänestä

me ollan vaikeita. rakkaudessa on enemmän sallittuja juttuja kuin sodassa. kaksoset rakastaa vain hetken ja sitten lähtee taas etsimään uusia tuulia.

me pidetään sylissä, mutta hetken päästä jo työnnetään pois. ollaan mustiksia ja omistushaluisia mutta samalla flirttaillaan ja petetään.

me ollaan vaikeita. eikä se helpota meidänkään elämää. skitsofreeninen olo.

Äänestä
  • Äh, jopas tuli taas yleistyksiä! Puhu vaan omasta puolestasi! En ainakaan minä tunnista itseäni tuosta sun "pika-analyysistäsi".

    Äänestä

Olen kaksosmies, hyvin tunteellinen ja hauras tapaus. Rakkaudessa hyvin sitoutuvaa sorttia, mutta hidas kuin kaksonen. Kaksosten väitetään olevan lennokkaita vaihtajia, ei täsmää minuun, mutta varmaan joka merkistä niitä löytyy. Oman kullan toivon löytyvän joskus hauraasta ja herkästä kalatytöstä. No, herkän ihmisen seksi on sellaista hellää hyväilyä, herkkiä kosketuksia, pitkään ja hartaasti...Puheliaita ja esillä olevia tapauksia kuitenkin, kuten Bjuström.

Äänestä

kerron sulle mitä rakkaus pitää sisällään ja miten sen tulee tulkita se on toisen kunnioittamista ottaa toisen huomioon on rehellinen kaikissa asoissa ei salaa mitään vaan on kaikessa avoin rakkaus on jotain sellasta haavetta mitä joskus yön pipeinä tunteina ajattelee se on myöskin sitäkin että ei vertaa toista keneenkään että miksi mulla ei voi olla justiin tuollasta kuin hän vaan se näkee omassa kaverissaan kaiken sen kauneuden jja tuntee tyytyväisen olon esimerkiksi kun aamullakin herää niin on heti sitä päivää ihan täynnä ja ottaa toisen lähelle ja suukottelee jja hellii siten että toinenkin tuntee sen lämmön mitä sinulla on annettavana viihtyväisyys se on yks niistä tärkeimmistä asioista ja vielä sekin että on suhteessa samalla aaltopituudella tarkoitan sitä että synkkää ilman että kaikkee tarvitsee aina selittää luottamus on tärkee asia kans rakastaminen on niinkin että jos toinen vaikka lähtee ja on ihan vaan hetken pois niin jo iskee kova ikävän kaipuu jos olet vaikka sellasen kumppanin kanssa että sulla on jatkuvaa ikävän tunnetta ja tuntuu että aika ei kulje mitenkään elikkä toisin sanottuna on synkkää ja tuntuu koko ajan siltä niin voin sanoo että olet tehnyt väärän valinnan jos yhtään olet kokenut tätä mitä kirjoitin niin rakkaus jotain siihen suuntaan t.kokenut-mies

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nea kirjoitti:

En tunne ketään kaksosii,niin haluaisin kysyy miten rakastatte? Millaista niin ku seksinne on. Itte mä oon kala ja tykkään paljon halaamisesta ja syleilystä.Mä haluun aina pitää jostakin kii. jotkut sanoo mua hauraaksi,mut emmä tiiä.

Mimmosii kaksoset on? Haluisin suurta rakkautta ja hellyyttä.Voisikko kaksosissa olla toivoo?

Oon kuullu et kaksoset on vilkkaita ja kivoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu