Tänä vuonna on erityisen helppoa päästä opiskelemaan ruotsiksi, tai periaattessa oppilaitoksissa voi opiskella englanniksi. Suomenkielisen on vain hoidettava sisäänpääsy. Kielikoe on helppo, kun vähän preppaa kouluruotsia.
Ruotsista ei kuitenkaan pääse pakoon, koska aina on ensin suoritettava pakollinen ruotsin tutkinto. Se vaaditaan ennenkuin voi alkaa opiskella.
Ruotsin kielisillä on parhaat opiskelija asunnot ja niitä on runsaasti.
Opiskelu ruotsiksi!
0
389
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 61935
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51731Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729- 8722
- 11719
- 346708
Kamalateltta
Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise11661