Rv 9, ei sydänääniä

Rv9

Kävin ultrassa viime viikon tiistaina. Raskausviikkoja 9 0, suruksemme ei sydänääniä löytynyt. Kuukauden ajan tullut pientä rusehtavaa vuotoa satunnaisesti. Ylihuomenna menen osastolle jossa tehdään tyhjennys. Tänään kuitenkin jouduin kesken työpäivän lähtemään kotia todella runsaan yhtäkkisen vuodon takia, ei kuitenkaan suurempia kipuja. Ulos tuli yksi suurempi hyytymä jonka jälkeen vuoto lähes lakkasi. Soitin kätilöille, joka veikkasi tyhjentymisen käynnistyneen. Nyt ei kuitenkaan ole 8 tuntiin tullut enää mitään, en usko että kaikki sieltä pihalle olis tullut ja luultavasti kivutkin olisi tuohon kuulunut.. Miten teillä kotona keskenmeno edennyt? Onko ollut suurien vuotojen välillä pitkiäkin taukoja? Itse meinasin aamulla palata töihin takaisin ja tarpeen mukaan lähden kotia.

1

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakokemukseni

      Minulla oli aikoinaan niin, että kun viikkoja oli vajaa kahdeksan alkoi selkää särkeä ja arvasin että jotain on pielessä. Muutaman tunnin päästä keskenmeno tapahtui kotona vessassa. Vuotoa jatkui muutaman päivän ajan ja siksi piti käydä kaavinnassa, että kaikki saataisiin pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1930
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1694
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      232
      966
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe