Rv 9, ei sydänääniä

Rv9

Kävin ultrassa viime viikon tiistaina. Raskausviikkoja 9 0, suruksemme ei sydänääniä löytynyt. Kuukauden ajan tullut pientä rusehtavaa vuotoa satunnaisesti. Ylihuomenna menen osastolle jossa tehdään tyhjennys. Tänään kuitenkin jouduin kesken työpäivän lähtemään kotia todella runsaan yhtäkkisen vuodon takia, ei kuitenkaan suurempia kipuja. Ulos tuli yksi suurempi hyytymä jonka jälkeen vuoto lähes lakkasi. Soitin kätilöille, joka veikkasi tyhjentymisen käynnistyneen. Nyt ei kuitenkaan ole 8 tuntiin tullut enää mitään, en usko että kaikki sieltä pihalle olis tullut ja luultavasti kivutkin olisi tuohon kuulunut.. Miten teillä kotona keskenmeno edennyt? Onko ollut suurien vuotojen välillä pitkiäkin taukoja? Itse meinasin aamulla palata töihin takaisin ja tarpeen mukaan lähden kotia.

1

382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakokemukseni

      Minulla oli aikoinaan niin, että kun viikkoja oli vajaa kahdeksan alkoi selkää särkeä ja arvasin että jotain on pielessä. Muutaman tunnin päästä keskenmeno tapahtui kotona vessassa. Vuotoa jatkui muutaman päivän ajan ja siksi piti käydä kaavinnassa, että kaikki saataisiin pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      467
      8381
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5760
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      251
      4702
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      49
      4565
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      61
      4075
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3692
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1667
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      90
      1118
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      41
      809
    Aihe