Iisvedentien varrella keskustassa, on laitettu rättejä roikkumaan. Siinä sen alasin "taide teoksen" ympärillä. Jos tuosta pitäisi vetää jonkunlainen taiteellinen vertauskuva esille niin epäilen, että rätti-porukka on on pysähtynyt ihmettelemään mitä varten hyvä alasin on rahdattu keskelle kylää.
taide pläjäys suonenjoella
olenrobotti
2
401
Vastaukset
- Mekkopaalle
On niin kiva matkia.... soitinpuisto ja nyt hiljaiset. Kun ei kapasiteetti riitä muuhun.
- ihanhauskaa
Onhan tuo ihan mukavan näköistä,Mun silmälle ainakin.Ajattelin kuitenkin,että jos tai kun karnevaaleilla joku hukkaa vaatteensa,niin tuosta puistosta voi vaatteet hävitä.Jos ymmärrät mitä tarkoitan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1853044
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642606- 2032230
- 741866
- 1021793
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91671- 1041499
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811130
- 951089