Vihreillä ei minkäänlaista käsitystä

Kristillisten Östman vihreiden maataloustukiehdotuksesta: "Tuntuu, että vihreillä ei ole minkäänlaista realistista käsitystä viljelijöiden arjesta"

Kristillisdemokraattien tavoitteena on Östmanin mukaan se, että Suomessa pellot säilyvät viljeltyinä ja alkutuottajat saavat työstään ansaitsemansa palkan.
10231
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei vihreillä olekaan mitään järkeä päässään. Tukea pitäisi nimenomaan kasvattaa!

1Äänestä
  • Promille puolue, vihreät voisi muuttaa nimensä saastuttajat.

    Rivoo tuoda kivihiiltä ja paskaa luonto ulkomailla ja suomessa. Egologista rahdata ruoka ulkoa ja ulkoistaa maatalouden haitat jo ennestään nälkää näkevien alueille.

    1Äänestä

Pelottava yhtälö jos vihreät on ensi vaalien jälkeen salkkujen jaossa mukana.
Silloin voisi syyttää jo demokratiaa jos vihreät saisi valtiovarainministerin salkun ,kun heillä ei ole yhtään talousosaaja ,kuten itsekkin sen myöntävät.
Kokemus kaikilla vihreillä suurimpaan osaksi salkkujaossa todella ohut.
Huh huh

1Äänestä
  • lasakussa,
    kokkareetkin kyseenalaistaa,
    tukitalouden,
    tulloo junttieinarillekkin aktiivimalli,
    tulos tai ulos sano lestakin...

    Äänestä

EI TUKIA TARVITA NUO MARGINAALI HINNAN KOROTUKSET JOITA VILJELIJÖIDEN TARVITSEE TEHDÄ VOIVAT TOKI JÄÄDÄ TEKEMÄTTÄ

ALKAKAA VAIN ITSE TEKEMÄÄN LASKU JOHAN SE ON KILPAILILAIN VASTAISTA ETTÄ KAIKILLE MAKSETAAN SAMA JA OSTAJA KIRJOITTAA MYYJÄLLE LASKUN

Äänestä
  • Tekeekö ne kuu-ukkelit laskuja meijjereille?

    Äänestä

Vihreät mielisairaat ovat yhteiskunnan syöpä!

Äänestä

Vihreät on kuoleman puolue. Abortti, eutanasia, seksuaaliset perversiot, huumeet...

Äänestä

Vihreät huutelee kaupungeissa, näyttäisivät esimerkkiä meille maalaisille, tulemalla viljelemään ja
kasvattamaan ne puhtaat ruokansa edes itselleen.Täysin tarpeeton puolue suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JärkeäLöytyy kirjoitti:

Kristillisten Östman vihreiden maataloustukiehdotuksesta: "Tuntuu, että vihreillä ei ole minkäänlaista realistista käsitystä viljelijöiden arjesta"

Kristillisdemokraattien tavoitteena on Östmanin mukaan se, että Suomessa pellot säilyvät viljeltyinä ja alkutuottajat saavat työstään ansaitsemansa palkan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu