Microsoft on taas isompi kuin Google!

Markkina-arvo tuplaantui neljässä vuodessa. Eli heittäkää rupuiset linkkuranne hitolle jos ette halua kuulua häviäjien leiriin!
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutinen/JHKDPrYK?ref=ampparit:b506&ext=ampparit
11187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Pieni se on pienikin kiusa kun heittää Windowsin veke eikä hanki uutta.

Äänestä

Siis saat rahaa Windowsin käytöstä? Paljonko?

Äänestä
  • Rikkaat saavat vähän sieltä sun täältä, sinä et muualta kuin kelalta ja sossusta.

    Äänestä

  • sörsse kirjoitti:

    Rikkaat saavat vähän sieltä sun täältä, sinä et muualta kuin kelalta ja sossusta.

    Niinhän tuo Bill kerää lampaiden keritsemismaksuja.

    Äänestä

  • Linux yhteisö ei muuta kuin ruinaa. Bill sentään yksin maailman suurimmista hyväntekijöistä, taitaa jakaa niitä voittojaan linuxinkin kehitykseen.

    Äänestä

  • sörsse kirjoitti:

    Linux yhteisö ei muuta kuin ruinaa. Bill sentään yksin maailman suurimmista hyväntekijöistä, taitaa jakaa niitä voittojaan linuxinkin kehitykseen.

    Hyväntekeväisyyteen sijoitetusta taalasta tulee kaksi tai kolme takaisin.

    Siinnehän imetään Linuxeja Windowsin uumeniin.

    Äänestä

Miten poistan linuxin kokonaan pois heti koneelta?! HALUAN POIS SEN HETI!!!

Äänestä

Heittä rupuiset windowsisi hitolle jos ette halua kuulua häviäjien leiriin ja hommaa apple. Sen markkina-arvo on saman artikkelin mukaan huomattavasti suurempi kuin mikrosoftin.

Äänestä
  • Juu. Näköjään 920 mrd tän päivänen arvo.

    Äänestä

No se oli eilen se.
Tänään taas MS markkina-arvo on 752 mrd, ja Alphabetin 754 mrd, joten pistäkääs korkki takas siihen skumppapulloonne, mikkifanipojat.

Äänestä

Jopa Microsoft mallintaa kokonaiskuvaa käyttäen hyödykseen esimerkiksi yleispätevien toimintaohjeiden tavanomaisia käyttökohteita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


linkkupois kirjoitti:

Markkina-arvo tuplaantui neljässä vuodessa. Eli heittäkää rupuiset linkkuranne hitolle jos ette halua kuulua häviäjien leiriin!
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutinen/JHKDPrYK?ref=ampparit:b506&ext=ampparit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu