Rakennusliimapönttö maksaa Kraudassa 34 euroa. Remonttilaskun erittelyssä liimapöntöstä laskutettiin 106 euroa. Ymmärrän että päälle lasketaan alv 24% ja kate. Veroineen hinta 42,16 euroa. Katetta jää 63,84 euroa remonttifirmalle. Katetta jää n. 60 %. Onko minua vedätetty?
Huijasiko remonttifirma?
RKMjokufirma
2
143
Vastaukset
- Krrauta
Mikä oli aloituksen pointti ?
- Kallistahomnaa
Siitä kannattanee kysyä laskun kirjoittajalta että miten hinta muodostuu. Aika reippaalta tuo hinta näyttää ja tuntuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733450
- 622634
- 752414
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582338Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912267- 421793
- 441719
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1931582Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141393EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481350