Tämä ei eihan hyvä uutinen ole.. Tai miten sen nyt ottaa.
http://news.8btc.com/china-prosecuted-106-people-in-onecoin-scam-15-billion-yuan-involved
Uusimmat uutiset onecoinista
15
714
Vastaukset
- Tampiumpio
Ei hätää! Kiinasta on miljoona jäsentä mukana! Kohta aukeaa kauppa paikat! 400% varmasti ei ole huijausta.
- COINIjailrock
No oikeastaan tuntuikin jo vähän oudolta kun ei mitään oikeustoimista ole kuulunut. Melkein tuli sellainen kuva, että kultainen ympyrä saattaisi sittenkin olla laillista.
- ManneRuja
Mitä hyvää tuossa on?
Ei mustalaiselta rahoja takaisin saa, istuu tuomionsa ja nauttii sen jälkeen maneista.
En usko että manne Rujaa tuomiota saa, on se sen verran oppinut huijari.- ManiVeska
Minä ainakin uskon että ruja tulee vielä takaisin ja palauttaa kaikkien rahat! Ruja on kirjoittanut monta kryptokirjaa ja on tohtori. Varmana ei ole manit veskassa!
Hiihaa, minä yritän nyt vaihtaa onecoinini Zimbabwen dollareiksi ja Venezuelan Bolivareiksi, koska uskon että ne ovat tulevaisuuden maksuvaluutta, Onecoin on kuollut. Sillä ei tee enää mitään. Mutta katsotaan jos joku Venezuelassa tai Zimbabwessa ottaisi onecoineja vastaan.
MUAHAHAMUAHAHAHAAAAA
Poijjaat!! Taasen!Nyt olisi Z$ sadan triljoonan seteleitä kaupan ebayssa. Tosin vain fiat-valuutalla, mutta ainahan ne voi pistää myyntiin dealsh#tteriin coineja vastaan.
https://www.ebay.com/bhp/zimbabwe-100-trillion- Mrtaala
Kallis on. Itse ostin tuollaisen about 8 v sitten ja maksoin jotain 5-10 euroa.
- ihmettelijä
Miten on mahdollista, että maailmalla otetaan koinisteja kiinni minkä ehditään? Suomessa, joka sentään kuuluu OC-kärkimaihin, ei tapahdu mitään.
- FaktaaVälillä
Suomessa myytiin vain koulutusta.
- MiksiNäin
Jostain syystä Wincapitasta kyllä tuomioita jaettiin mutta siitä ternimaitokapseli kusetuksesta ja Onecoinista ei tuomittu tai tuomita ketään.
- COINIjailrock
Niin, onhan se vaikeaa kun on tosiaan vaan myyty koulutusta virtuaali valuuttoihin ja niiden käyttöön liittyen, mutta kyllä kai jonkun pitäisi tehdä ensin rikosilmoitus ennen kuin poliisi alkaa mitään tutkimaan. Tuurin videossa on mielestäni kyllä mainittu että ne jotkut jutut mitä koulutuspaketin mukana tulee, muuttuu kolikoiksi ja taidettiin siinä myös mainita kolikon arvo euroina. No sillä ei saa pääjehuja kiinni, vain yksittäisen markkinointimiehen ja ehkä katsomollisen opetuslapsia.
- FaktaaVälillä
COINIjailrock kirjoitti:
Niin, onhan se vaikeaa kun on tosiaan vaan myyty koulutusta virtuaali valuuttoihin ja niiden käyttöön liittyen, mutta kyllä kai jonkun pitäisi tehdä ensin rikosilmoitus ennen kuin poliisi alkaa mitään tutkimaan. Tuurin videossa on mielestäni kyllä mainittu että ne jotkut jutut mitä koulutuspaketin mukana tulee, muuttuu kolikoiksi ja taidettiin siinä myös mainita kolikon arvo euroina. No sillä ei saa pääjehuja kiinni, vain yksittäisen markkinointimiehen ja ehkä katsomollisen opetuslapsia.
Muuten Onecoinia verrattiin Bitcoiniin eli Onecoinin serveri oli (mukamas) lohkoketjussa. Ihan tohtoritasolla rujautettiin lausuma, meillä on KYC, Bitcoini jää siksi toiseksi.
Exeltaulukko "louhinnnasta" saa pääjepet kiinni. FaktaaVälillä kirjoitti:
Muuten Onecoinia verrattiin Bitcoiniin eli Onecoinin serveri oli (mukamas) lohkoketjussa. Ihan tohtoritasolla rujautettiin lausuma, meillä on KYC, Bitcoini jää siksi toiseksi.
Exeltaulukko "louhinnnasta" saa pääjepet kiinni.Niinhän ne julistivat, bitcoin jää toiseksi. Toisin kävi.
Mutta eipähän ole enää coinistejakaan puolustelemassa. Ovat nielleet tappionsa. Näyttäisi voimallisesti siltä ettei minun tosiaankaan tarvitse syödä sitä hatullista! Coinismi on kaatunut!
MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA
Poijjaat!! Taasen!
- PajanRuska
Juuri tuo louhintasimulaattori tulee olemaan avaintodiste. Onko muuten Rujasta mitään havaintoa pitkiin aikoihin? Onko betonikengät jalassa?
- zzfdfsfdsfsf
https://www.youtube.com/watch?v=ZId0NpvMMao
Tämä on kuulemma itse rujan videoita.. Ei tietenkään omalla nimellään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä792392Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1421538- 1331462
- 1581234
- 1091033
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten386965Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82774Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55724Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50683