lieksan pingviini

onko lieksan pingviini tuhkamuna kun ei taija olla poikasta
10432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Taitaa liekan lintukoto loppua, kun euroopakin kääntää näille lomailijoille selkänsä

turhaa on poistatella selvää kohtalon tietoa, jotta kotiosa nuo passitetaan ja piankin-

Äänestä
  • Onpas siinä sepustuksessa paljon kirjoitusvirheitä! Kymmenkunta virhettä jo kahdella rivillä! Kirjoittaja taitaa olla juuri koulunsa läpi luovinut uusavuton kirjoittelija. Iso osa heistä on luku- ja kirjoitustaidottomia.

    2Äänestä

  • säälittää.ihan kirjoitti:

    Onpas siinä sepustuksessa paljon kirjoitusvirheitä! Kymmenkunta virhettä jo kahdella rivillä! Kirjoittaja taitaa olla juuri koulunsa läpi luovinut uusavuton kirjoittelija. Iso osa heistä on luku- ja kirjoitustaidottomia.

    Huuhaata hyvinkin, nättyläisille

    Äänestä

  • Meinataankos liekasta uutta valtiota näitten kanssa, niinkuin salaseuraisesti, kukahan tätä pulijua sitten pystyspitää ja lomailijoita paateroitis.

    Äänestä

  • säälittää.ihan kirjoitti:

    Onpas siinä sepustuksessa paljon kirjoitusvirheitä! Kymmenkunta virhettä jo kahdella rivillä! Kirjoittaja taitaa olla juuri koulunsa läpi luovinut uusavuton kirjoittelija. Iso osa heistä on luku- ja kirjoitustaidottomia.

    Ajatus kyllä tuli esiin. Paskat minä tyylistä. Kaivele tästäkin saivartaja virheet.

    Äänestä

mikähän tulee olemaan tuhkakellukeiden sioituspaikka, tulevaisuutta silmälläpitäen -

Äänestä

Kun lukee näitä kommentteja niin eipä ihmettele miksi Lieksalla menee huonosti. Liikaa pällivikaisia ja muita latvakakkosia. Töihinhän teistä ei ole.

1Äänestä
  • Tosi haitoista ei voi kuin vertauksin pukata eetteriin, ruokkimo mikä ruokkimo
    -miten kauvan jatkuupi lastemme piikkiin elatukset-

    Äänestä

  • velekaalapsosillemme kirjoitti:

    Tosi haitoista ei voi kuin vertauksin pukata eetteriin, ruokkimo mikä ruokkimo
    -miten kauvan jatkuupi lastemme piikkiin elatukset-

    Nyhdäppä nyrkkiis runnnnkkari.

    1Äänestä

  • Sääootidioo-otti kirjoitti:

    Nyhdäppä nyrkkiis runnnnkkari.

    Hesassahan on näillä jo alueita, mites lieksassa onko koko jo lieksa samaa

    ruotsissa monta aluetta näillä vallassaan

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


velemu kirjoitti:

onko lieksan pingviini tuhkamuna kun ei taija olla poikasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu