Skoda kiikahti katolleen

Liikenneturva

Sikakiikkunen on kapsahtanut katolleen.

Hämeenlinnanväylällä Helsingissa tapahtui lauantaiaamuna ennen yhdeksää onnettomuus, jossa kaiteeseen ajanut Skoda-merkkinen henkilöauto kääntyi katolleen keskellä tietä, kertoi Uudenmaan pelastuslaitos.

Skodan kuljettaja vietiin sairaalahoitoon MediHelillä. Skodassa ei ollut muita matkustajia. Katolleen kääntynyt Skoda tukki koko tien liikennettä noin tunnin ajan.

10

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anal-logiaa

      Voimia omaisillesi?

    • Huvittava.kippana

      Ei ihme kun noi pompsahteleekin täysin hallitsemattomasti.... skoota on kuin koppakuoriainen avuttomana selällään pötköttämässä. Ei pääse omin avuin ”jaloilleen”

    • Mukavastipa sinulla tuo mielikuvitus laukkaa. Vai unohditko tarkistaa faktan ennen näppäimistölle rynnimistäsi?

    • JokuTolkkuValehteluunkin

      Aika paljon elät fantasioissa. Kyseinen auto kolaroitiin, ei ollut Skoda eikä tiekään ollut Hämeenlinnnanväylä.

    • IhanSelkeästiNautakiikku
      • säOOTniinSAIRAS

        Hienoa Holisti, isolla lukee että BMW kellahti ja kuvasta sen tunnistaa. Kuinka sekaisin olet kun mielesi kääntää asiat mieleiseksesi noin selkeänkin jutun?


      • Pikku_Häjy

        Vai Skoda tekee nykyisin myös BMW merkkisiä autoja. Tuota en ole ennen tiennytkään.


    • AvaajalleMainittavaJuttu
      • anal-logiaa

        Siellä oli automotivaattori jonossa, kiire kyykyttämään. Edessä Skoda 1.8 TSI ja liikenneraivo valmis ja uparia kiireesti...


    • itäinen_sikakiikku

      Skeidat huojuu ja kiikahtelee miten sattuu, nuo sikakiikut

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe