Olisko kellään tietoa miten Passat vm 2011 ajotietokoneen ruudulla saa valittua 1 ja 2 vaihtoehtojen välillä? Jostakin syystä ruudun yläreunassa näkyy pieni 2-numero, joka tarkoittaa pidempiaaikaisen ajon seurantaa.
1-muisti nollautuu kun auto seisoo pari tuntia parkissa, mutta 2-muisti ei tiettävästi nollaudu, vaan kerää jatkuvaa, kumuloitua tietoa.
Jostakin syystä entinen 1-asetus on vaihtunut 2:ksi, enkä keksi minkä valikon takaa asetus voisi palautia takaisin. Moneen kertaan käynyt läpi.
VW-käsikirja ei pukahda sanaakaan koko ajotietokoneesta, sanoo vanin että "ajotietokoneita on useita eri vaihtoehtoja."
Passat ajotietokoneen 1 ja 2 muistit
Muistia-vaihtoon
2
411
Vastaukset
- Ilmeinen-mutta-sekava
Muistien välillä vaihdellaan OK painikkeella.
Vain siis nopea tökkäisykosketus. Jos painaa pari sekuntia, kyseinen muisti nollaantuu. - eaakasikasikasiVWaudi
Nuista katsoa öljytikkua 500km välein.Nollaantuu muuten koko moottori
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482328Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1501910Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581865- 321525
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1111508Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551171Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831105- 691096
Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103891Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54877