Joku kyseli Minelan Balsamista

Joku kyseli mInelan balsamista.el Meristä. ja sen kohtalosta.
Olisin vienyt asian oikeuteen. mutta juttu oli vanhentunut. joten asia jäi siihen.


Onneksi Meri asuuu nyt Tiina Vuoriolla ja sitä armasti pidetään hyvin.

Ei ole edes haluja jatkaa juttua. koska koirakin on jo yli 12vuotias.

Sama kysyjä vähän viitasi siihen suuntaan. että olisin pentutehtailija. mutta kaikkihan sen tietävät, että näin oIe.
2208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jatkoa Minelan Balsamista. Koira on erittäin hyvässä kodissa ja sen osottaa jo se, että vielä 12 vuotiana se oli näyttelyn kaunein koira kolmessa näyttelyssä peräkkäin mm.Mesarissa se oli näytteyn toiseksi kaunein koira.Se on jo osoitus siitä. että koira voi hyvin, joka minulle on tärkeintä.
En pahasisuuttani arvostelut koiran nykyistä omistajaa ja Merillä on nyt hyvät oltavat, vaan sitä en ymmärrä, miksi en saa nähdäMeriä enää ja miksi tässä tapauksessa tehtiin kirjallisen sopimuksen allekirjoituksen jälkeen sopimusrikkomus melko röyhkeästi. Mutta minulle riittää, että koira sai rakastavan kodin ja tieto siitä. että Meri, Minelan Balsami, on edelleen se iloinen, terve ja hyvin hoidettu koira.

Äänestä

Ihan mielenkiinnosta haluaisin tietää, tännehän saa kirjoittaa nimimerkillä, onko joku ollut tyytymätön kasvatukseeeni. Henkilökohtaisesti olen saanut pelkkää positiivistä palautetta. Minulta on ostettu pentuja niin yksityisille perheille, kuten myös toisille kasvattajille. Netistä voi lukea tiedot.

En myöskään ymmärrä, miksi joku vieras ihminen kirjoitaa minun oloistani täysin valheellista tietoa, kuten eräskin kirjoitti, että on käynyt luonani ja asun pienessä murjussa, johon ei mahtuu yhtäkään koiraa.Täysin valhetta, hän eiole käynyt luonani ja minulle elämää suurempi asia on eläimet ja niiden hyinvointi. Koirani menee kaikkien asioiden yli.Kasvatajana pyrin saamaan terveitä,hyväluonteisia pentuja ja olen siinä onnistunutkin. Miksi jotkut vähättelevät 60 vuoden kokemuksiani. Parhaani olen tehnyt ja se ei ole rahasta kysymys.

Kaikkea hyvää toivovat Pirkko ja Minelanin koirat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minelan kirjoitti:

Joku kyseli mInelan balsamista.el Meristä. ja sen kohtalosta.
Olisin vienyt asian oikeuteen. mutta juttu oli vanhentunut. joten asia jäi siihen.


Onneksi Meri asuuu nyt Tiina Vuoriolla ja sitä armasti pidetään hyvin.

Ei ole edes haluja jatkaa juttua. koska koirakin on jo yli 12vuotias.

Sama kysyjä vähän viitasi siihen suuntaan. että olisin pentutehtailija. mutta kaikkihan sen tietävät, että näin oIe.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu