Keuhkojen thorax?

Näkyvätkö keuhkosairaudet keuhkojen röntgenissä? Esimerkiksi emfyseema ja keuhkofibroosi? Itselläni on ajoittaista hengenahdistusta sekä kuivaa yskää. Keuhkokuva oli kuitenkin 2 vuotta sitten puhdas ja samaten nyt tänä keväänä. Astma on myös pois suljettu.
2386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En osaa sanoa näkemättä kuviasi. Meilaa ne minulle, katson ne ja kerron sitten

Äänestä

Kiitos avusta. Mikä on osoitteesi mihin voin lähettää röntgenkuvani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kdkdkdkkd kirjoitti:

Näkyvätkö keuhkosairaudet keuhkojen röntgenissä? Esimerkiksi emfyseema ja keuhkofibroosi? Itselläni on ajoittaista hengenahdistusta sekä kuivaa yskää. Keuhkokuva oli kuitenkin 2 vuotta sitten puhdas ja samaten nyt tänä keväänä. Astma on myös pois suljettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu