Hygienia hukassa

Kaivinkone68

Laitakarin jäätelökioskilta ostin joku päivä jäätelön ja täytyy sanoa että oikein puistatti kun joku nuori nainen rasvaisen etutukkansa kanssa lappasi jäätelöä minulle. Suihkussa voisi käydä joka toinen päivä kun on tuollaisessa työssä. Muuten palvelu oli kyllä ihan hyvää.

10

1357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tötteröpää

      Höpö höpö. Ei ole totta. Ilkeyttä vain.

    • Volvomies

      Hattu päähän ja hygieenia passi näkyviin. Tarkastaja tulee.

    • Järkipäähän

      Itse olen työskennellyt monta kesää jäätelö työtekijänä ja kokemuksesta voin kertoa että kopin lämpötila voi nousta kuumana päivänä jopa 30 asteeseen. Tuskinpa kenenkään hiukset siinä lämpötilassa hirveän fresheinä pysyvät joten se ei kerro automaattisesti huonosta hygieniasta. Asia häiritsee sinua varmaan aika paljon kun siitä tännekkin kirjoitat joten mielummin ottaisit yhteyttä kioskin omistajaan etkä tulisi anonyymisti kitisemään tänne. Jatkossa jos jonkun myyjän ulkonäkö sinua niin paljon häiritsee että siitä pitää tulla avautumaan suomi24 keskustelupalstalle kannattaa jättää sitten kokonaan ne jäätelöt ostamatta. Toivottavasti tämä "nuori nainen" ei tätä tule lukemaan koska sen verran itsetuntoa romuttavaa tekstiä kirjoitit.

    • Saleale

      Ostin salesta suklaapuikon. Sillä oli varmaan syntymäpäivät juuri olleet. Koska se oli paperin ohut ja jäähilettä sekä sitkeää kermaa. Oli oletettavadti useaan kertaan sulatettu. Mutta olihan se halpa ja kyllä siinä nahkeassa taikinassa vaniljajäätelön maku oli. Siitä pisteet.

    • Tyhjentäkääse

      Pursuava roskis kioski sisäl ei ol kyl kiva näky.

      • Kohtelias

        Olisit tarjonnut nuorelle tytölle apua roskiksen tyhjennyksessä.


      • Vieläoppivat

        Hän saattoi olls myös kohtelias nuori mies. Eiköhän roskisasioissa ohjaaminen kuulu johdolle;)


    • Matonpesijä

      Hinnasto ikkunassa oli epäsiisti.

    • Ihmettelijä

      Kylläpäs maailmaan mahtuu ruikuttajia, taitaa kotona olla kaikki hyvin?

      • Mökkiläiset

        Voihan sitä palautteesta ottaa opiksikin. Jos alkaa ravintolayrittäjäksi, niin kannattaa todella panostaa myös ulkoiseen olemukseen ja ympäristöön ja mainontaan ja pitää luvatusta kiinni. Onni ja Paatpub hoitaneet hyvin nuo asiat alusta saakka. Toivotaan kaikille kuitenkin onnea ja menestystä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe