Gallupkysely

Pitäisi gallupin tekijät kohdentaa kyselyt ainostaan hyvätuloisiin. Nyt muka SDP kärjessä,ei näin voi mennä.
7803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se+johtuu+Riku+Aallon+131%+palkan+korotuksesta+nyt+sostemit+pitää+selvänä+jos+vaalivoitto+tulee+niin+kaikki+saavat+sen+verran.

Äänestä
  • Ei kun alennus palkkoihin,tiukkaa jo nyt tekee saako 5.nnen sijoitusasunnon hankittua.

    Äänestä

Valhetta nämä gallupit sanon minä. Kyllä keskusta vielä voittaa. Rakensin Tyngälle talon ja viime talvena hankin ledivalot ulkoseiniin, eihän muuten minun velkarahalla hommattua taloa naapurit ja ohikulkijat näe pimeällä. Harmittavasti naapuri rakensi uuden isomman talon ja hommasi laajemman valaistuksen. Nyt pitää taas vuosi syödä hernekeittoa ja kuoriperunoita ja polttaa sätkiä, jotta voin taas palkastani yrittää panna paremmaksi. Tämä on vain terveellistä kateutta ja kilpailua naapurin kanssa. Hyvä me!

Äänestä
  • Hienoa! Terveellinen kateus, jos sitä Kalajoella on, lisää kansantuotetta, kaikkien hyvinvointia ja elintasoa.

    Se on taloudellisen toiminnan ja koko kansantalouden tärkeä kulmakivi.

    Äänestä

  • Terveellinenkade kirjoitti:

    Hienoa! Terveellinen kateus, jos sitä Kalajoella on, lisää kansantuotetta, kaikkien hyvinvointia ja elintasoa.

    Se on taloudellisen toiminnan ja koko kansantalouden tärkeä kulmakivi.

    Kyllä! Ja sillä ei missään tapauksessa, koskaan ikinä, ole mitään tekemistä huonon itsetunnon, mielikuvituksettomuuden ja vähäjärkisyyden kanssa. Ei ikinä! Hyvä me!

    Äänestä

  • lippismään kirjoitti:

    Kyllä! Ja sillä ei missään tapauksessa, koskaan ikinä, ole mitään tekemistä huonon itsetunnon, mielikuvituksettomuuden ja vähäjärkisyyden kanssa. Ei ikinä! Hyvä me!

    Ei tietenkään. Toimeentulo- ja työmarkkinatukiasiakkaista ei nyt olekaan kyse.

    Äänestä

Yks herra ei sitten voisi osallistua kalluppeihin, rahat alkaa olla kuulemma vinitto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kapitalsti kirjoitti:

Pitäisi gallupin tekijät kohdentaa kyselyt ainostaan hyvätuloisiin. Nyt muka SDP kärjessä,ei näin voi mennä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu