PettynytMuttaOnnellinen

Se_Yksi_Vain

Uskalsin viimeinkin kertoa minun opiskelukaverille että olen korvia myöten ihastunut häneen, tiesin kyllä että hänellä on poikaystävä ja kait pikkasen että hän on hetero mutta oli pakko kertoa tunteistani, nyt ei hän sano enään sanaakaan minulle, eikä katso minua päin :/ Ennen juteltiin paljon ja oltiin kuin paita ja peppu, nyt hän välttelee minua :(
Ainakin sain sanottua. Jos alatte mankua siitä no miksi sitten ihastuit varattuun hetero naiseen ja nyt kyyneltä vuodatat, Se ei ole niin helppoa, ihastumisen kohdetta ei voi valita niin kuin juustoa kaupan hyllytä!
Ps. ainakin sain sanottua sen hänelle kuinka paljon tykkään hänestä :)

9

1142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiedäntunteen

      Ihanaa ja rohkeeta, että uskalsit kertoa tunteistasi! Suuri virtuaalihali sulle täältäpäin <3 Tuntuu varmaan kuin taakka olisi pudonnut hartioilta, eikös? Tiedän itsekin ton tunteen, kun on vaan pakko kertoa (vaikka ihastus onkin varattu hetero) koska tuntuu, ettei pysty enää pitämään tunteita sisällään. Ja joskus vaan pitää kertoa päästäkseen itse eteenpäin ja yli ihastuksesta.

      Harmi että sulle kävi tuolla tavalla, ihastuksesi on oikea idiootti ämm* näin suoraan sanottuna. Valitettavasti tuollaisia ihmisiä aina jostain löytyy.... Toi on mun mielestä töykeintä, mitä ihmiselle voi tehdä tossa tilanteessa - toinen kertoo tunteensa ja on erittäin haavoittuvaisessa tilassa, ja sitten aletaan välttelemään. Jos olisin ollut tuo sun hetero ihastukses, olisin ollut vain imarreltu. Valitettavasti joitakin heteronaisia tuntuu ahdistavan se, että joku nainen kertoo heille tunteistaan. Harmillista kyllä :(

      Muista, että sussa ei ole mitään vikaa etkä ole tehnyt mitään väärin. Tunteitaan saa (ja pitää!) ilmaista, eikä tunteiden tunnustaminen ole mikään pätevä syy välttelylle. Et kuitenkaan ole ahdistellut ihastustasi tai tehnyt mitään pahaa hänelle. No mutta nyt pystyt ainakin jatkamaan elämääsi ehkä hieman "vapaampana", kun olet saanut kerrottua tunteista :)

    • Se_Yksi_Vain

      Kiitoksia haleista tulivat tarpeseen :) , en sanoisi että hän on ämmä taikka muutenkaan tyhmä ihminen vaikka ei olla enään toistemme kanssa tekemisissä , olen onnellinen niistä hetkistä kun oltiin ystäviä :) toki harmittaa mutta nyt on suunta kohti tulevaisuutta. Jos tässä pitäisi miettiä mitä tekisin toisin? en mitään koska nyt ei tarvitse enään miettiä mielessä mitä jos. Elämä jatkuu :)

    • Särkynytmuttaonnellinen

      Miulla kävi samalla tavalla vähän aikaan sitten, ku ihastuin aivan suunnattomasti miun rinnakkaisluokan poikaan, jonka luulin olevan bi, mut sit ku vihdoin kerroin sille miun tunteista kävi ilmi et se on hetero...😢 Mut se osas vastata siihen niin ihanasti, että en osannu ees olla surullinen asiasta. Ja miulla kävi myös sen verran hyvä tuuri et ollaan edelleen kuiteski kavereita.

    • RituLesbo

      Onneks sen kieron eukon luonne paljastui nyt sulle! Tsemppiä sulle vaan! ☺️☺️😁

      • Sovimies

        Lesbolla ei ole mitään oikeutta nimitellä hetetoa, tai edes ajatella kriittisesti heteroista, miehistä tahi naisista. Lesbojen kuuluu painaa päänsä syvään, vuodattaa katkeria kyyneleitä ja HÄVETÄ!!!


      • Itkunpaikka1
        Sovimies kirjoitti:

        Lesbolla ei ole mitään oikeutta nimitellä hetetoa, tai edes ajatella kriittisesti heteroista, miehistä tahi naisista. Lesbojen kuuluu painaa päänsä syvään, vuodattaa katkeria kyyneleitä ja HÄVETÄ!!!

        Suuri osa tekeekin juuri noin. Itseään ei tuolla tavalla saa onnelliseksi, mutta ihanaa että sinä olet tyytyväinen. Hyvää kesää sinulle!


      • Se_Yksi_Vain
        Sovimies kirjoitti:

        Lesbolla ei ole mitään oikeutta nimitellä hetetoa, tai edes ajatella kriittisesti heteroista, miehistä tahi naisista. Lesbojen kuuluu painaa päänsä syvään, vuodattaa katkeria kyyneleitä ja HÄVETÄ!!!

        Miksi vihaan miehiä, no tarvitseeko syytä edes kertoa!


    • Anellaboo

      Älä ajattele sen enempää kyseistä haahkaa

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      63
      3111
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      136
      2204
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1828
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      164
      1455
    5. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1386
    6. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      85
      1378
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1361
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1142
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1110
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1048
    Aihe