Laitetaan tämä nyt tänne, kun judolehti ei suostunut julkaisemaan? Eikä taida muuta
valtakunnallista "uutiskanavaa" lajille enää olla olemassa?
https://web.orimattila.fi/palvelut/rakentaminen/vapaat-tontit/9-info/tiedotteet/772-erkko-lukioon-urheilulinja-syksylla-2019
TeroR
Urheilulukio
7
1342
Vastaukset
- ipponlehti
On vaan kova tuo Orimattila, Päijät-Hämeen ja koko eteläisen Suomen kunkku, niin aikuisissa kun junnuissa.
Lisäksi vielä huippuleirit ja kisat.
Olkaamme ylpeitä ja tukekaamme, hyi judolehti! - laji_nousuun
Ei kai Orimattilaa tarvitse tukea. Riittää kun tukee lajia ;)
- Judostoliitto
Sellaista se on keskusjohtoisessa urheilusosialismissa. Kaikki taistelevat vallasta ja ne jotka vuorollaan valtaan pääsevät, päättävät kenen kanssa leikkivät. Tsemppiä silti Orimattila!
- Terorrorr
Väärinkäsitysten summa - nyt asia on oikaistu ja juttu julkaistu
Kiitos Judolehti
TeroR- Judomukana
Hieno juttu, mutta mahtuuko sinne muita judokoita, jos kok OrimJS kilparyhmä sinne menee....
- jepu
Tuo on hienoa että nuorille luodaan kyseinen mahdollisuus. Muutama perustavanlaatuinen kysymys kyllä herää. ! 1) kuka muka valmentaa? 2) lahden lyseon urheilulukion taso on aivan eri. Erkko lukioon pääsi tänä vuonna lukuaineiden keskiarvolla 7, Lahen lyseoon 8,47 keskiarvolla ja hakukriteerit ovat aivan eriluokkaa/tasoa. Mutta ei olla muutos-/kehitysvastaisia. Tuo on loistojuttu. Ei kyseisen seuran julkisuushakuisuutta tarvitse siltä ymmärtää täysin. Ei se harrastajien vika ole.
- jepu
Faktat ja taustainfot puutuvat melkeimpä aina. Journalismin moraali on täysin kateissa. Anteeksi 7-päivää lehti, mutta tämä samaa tasoa niin somessa, kuin muissa medioissa. Hienoa, että henkilö kirjoittaa omalla nimellään, toisin kuten allekirjoittanut. Tarkoitusperät on vaan aina ? Mutta kuten totesin, todella hieno asia ja suositeltavaa tekemistä muuallekin suomeen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956694Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096430SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614731Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913654Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963591Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663462Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103302Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03020Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31845Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161439