Urheilulukio

Terorroorr

7

1364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ipponlehti

      On vaan kova tuo Orimattila, Päijät-Hämeen ja koko eteläisen Suomen kunkku, niin aikuisissa kun junnuissa.
      Lisäksi vielä huippuleirit ja kisat.
      Olkaamme ylpeitä ja tukekaamme, hyi judolehti!

    • laji_nousuun

      Ei kai Orimattilaa tarvitse tukea. Riittää kun tukee lajia ;)

    • Judostoliitto

      Sellaista se on keskusjohtoisessa urheilusosialismissa. Kaikki taistelevat vallasta ja ne jotka vuorollaan valtaan pääsevät, päättävät kenen kanssa leikkivät. Tsemppiä silti Orimattila!

    • Terorrorr

      Väärinkäsitysten summa - nyt asia on oikaistu ja juttu julkaistu

      Kiitos Judolehti

      TeroR

      • Judomukana

        Hieno juttu, mutta mahtuuko sinne muita judokoita, jos kok OrimJS kilparyhmä sinne menee....


    • jepu

      Tuo on hienoa että nuorille luodaan kyseinen mahdollisuus. Muutama perustavanlaatuinen kysymys kyllä herää. ! 1) kuka muka valmentaa? 2) lahden lyseon urheilulukion taso on aivan eri. Erkko lukioon pääsi tänä vuonna lukuaineiden keskiarvolla 7, Lahen lyseoon 8,47 keskiarvolla ja hakukriteerit ovat aivan eriluokkaa/tasoa. Mutta ei olla muutos-/kehitysvastaisia. Tuo on loistojuttu. Ei kyseisen seuran julkisuushakuisuutta tarvitse siltä ymmärtää täysin. Ei se harrastajien vika ole.

    • jepu

      Faktat ja taustainfot puutuvat melkeimpä aina. Journalismin moraali on täysin kateissa. Anteeksi 7-päivää lehti, mutta tämä samaa tasoa niin somessa, kuin muissa medioissa. Hienoa, että henkilö kirjoittaa omalla nimellään, toisin kuten allekirjoittanut. Tarkoitusperät on vaan aina ? Mutta kuten totesin, todella hieno asia ja suositeltavaa tekemistä muuallekin suomeen!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      260
      4172
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      114
      2241
    3. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      52
      2207
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2167
    5. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      125
      2118
    6. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      75
      1812
    7. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      173
      1799
    8. Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta

      Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem
      Maailman menoa
      394
      1276
    9. Oletko tosiaan niin

      matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.
      Viha
      142
      1174
    10. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      36
      1130
    Aihe