Sä taidat saada kaikki sun

liikunnasta, niin en usko sun kaipaavan rakkautta. Tuskin sinulla olisi edes aikaa seurustella. Vaikka en minäkään ole sellainen, että pitäisi kokoajan kiehnää yhdessä, mutta kuitenki.
24878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Onko tää miehelle vai naiselle?

Äänestä

Liikunta auttaa minua kestämään omaa paskaa elämääni ja itseäni.
Kaipaan rakkautta, mutta se ei taida minun kohdalla onnistua.

Äänestä

Minä edes harrasta liikuntaa tällä hetkellä.

Äänestä

Mikä lasketaan liikunnaksi?

Kaikki missä joku osaa liikahtelee?

Vai kaikki jossa hengästyy ja sydän takoo?

Äänestä

Haluan todellakin kiehnäämään just sun kainaloon ❤️

Äänestä
  • Ja taas Tunnistajat liikkeellä haluamassa naida jokaista joka haaroväliinsä huolii.

    Löyhä on valintakriteeri!

    Kukas aloittaja on ?

    Äänestä

  • Olennainenasia kirjoitti:

    Ja taas Tunnistajat liikkeellä haluamassa naida jokaista joka haaroväliinsä huolii.

    Löyhä on valintakriteeri!

    Kukas aloittaja on ?

    L. B. Jeffries luultavasti.

    Äänestä

  • Olennainenasia kirjoitti:

    Ja taas Tunnistajat liikkeellä haluamassa naida jokaista joka haaroväliinsä huolii.

    Löyhä on valintakriteeri!

    Kukas aloittaja on ?

    En tiedä, voi olla mies tai nainen, kuka vaan.

    Äänestä

Hyvä, että olet tietävinäsi mikä riittää toiselle. "En usko sun kaipaavan rakkautta" on kyllä aika törkeästikin sanottu.

Äänestä
  • saada vain omilla ehdoillaan, vaan se on kahden kauppa. Kumpikin saa ja on myös antavana osapuolena.

    Äänestä

Kyl sää äkkiä mut unohat, kun en enää näy

Äänestä

Eikö se ole sunkin edun mukaista, että toinen pitää huolta itsestään ;)

Äänestä

Ei nuo liikunta ja rakkaus ole mitään toisiaan poissulkevia juttuja. Itse ainakin liikun istumatyön vastapainoksi. Minä en pysty arvioimaan kenenkään toisen rakkauden tarvetta.Pitäisi tuntea ihminen tosi hyvin, että voisi sanoa toisen elämästä yhtään mitään. En sanoisi ehkä sittenkään koska se on hänen elämänsä, ei minun.

Äänestä

Omasta mielestä liikuntakin maistuu paremmalle, kun on rakkautta ilmassa. Suorituskykykin voi parantua, kun saa endorfiineja yhdessä olosta ja positiivisista fiboista.

Äänestä

Humoristisista naisista saa myös hyvät endolffiinit, sanotaan näin. Hyvin monipuolisesti vieläpä.')

Äänestä

Oikean ihmisen kanssa olisi kiva kokeilla ekstaasia. Ei nyt ajattele mitään seksiä (me miehet edes meinata laueta millään mämmeissä) vaan sen moninkertaisen empatian keskellä olisi kiva olla toisen silitettävänä. Muuten en kyllä erityisemmin välitä kyseisestä tavarasta, vaikka muutamia kertoja olen kyllä nauttinut. Meinasin kirjoittaa, että en yli vuoteen mutta itseasiassa alkuvuodesta olin jatkoilla jossain, enkä osannut sanoa ei.

Äänestä

Rakkaus olisi ihan tervetullutta elämääni. Vaikka en sitä kyllä ole osannut kaivata, menneestä elämäntilanteestani johtuen. Seurustelulle kyllä löytyy aikaa,se on enempi tahtokysymys.

Äänestä

Liikunta ja rakkaus on kaksi eri asia, liikunta on tarpeellinen joaiselle ja rakkaus tulee jos on tullakseen!
Simple..

Äänestä
  • Sinulle ei ole tullut. Simple..

    Äänestä

  • Ei_rakkautta_näy kirjoitti:

    Sinulle ei ole tullut. Simple..

    Rakkaus tulee silloin, kun se on tullakseen ...

    Ja jos minä en kuuluu siihen *rakastavaisten* joukkoon, niin olkoon niin ... minä kuljen silti eteenpäin ja ilman rakkautta! 😎 ✌

    Äänestä

Vääryys mitä olet saanut kokea ruokkii samaa vääryyttä kirjoittelussasi.ole se miksi
Luoja sinut loi ja Anna kaikille anteeksi.ota Jeesus elämääsi heti niin pahuus jää taaksesi

Äänestä
  • Mikä ihmeen juttu tää Jeesus on kun se pitää vetää joka asiaan liikunnasta jääkaapilla käyntiin?
    Nää uskonnolla aivopesut...

    Äänestä

Ei se yksistään riitä tietenkään. Olen vaan valikoiva, aina ollut. Mut miehen mä haluan, mutta mulla on oma toivelista.

Äänestä

Voisin jättää liikunnan heti, jos saisin rakkautta. Sitten tosin lihoisin ja en jaksaisi seksiä enää, mutta rakkaushan on muutakin kuin seksiä, eikö...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


endorfiinit kirjoitti:

liikunnasta, niin en usko sun kaipaavan rakkautta. Tuskin sinulla olisi edes aikaa seurustella. Vaikka en minäkään ole sellainen, että pitäisi kokoajan kiehnää yhdessä, mutta kuitenki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu