Propecia erektiohäiriö?

PellePelokas

Olen käyttänyt propeciaa nyt melkein 3kk ja en ole varma onko minulla sivuvaikutuksia. Sperma ei ehkä lennä enää niin pitkälle, jonka kanssa voi elää. Täyttä erektiohäiriötä ei ole, mutta lippuni on ehkä hieman herkemmin puolitangossa. Toisaalta en tiedä johtuuko se siitä kun tärisen asiasta jatkuvasti.

Pitäisikö käyttö lopettaa heti, sen pelossa, että sivuvaikutukset ovat pysyviä vai onko jollain kokemusta, että ne menisivät ohi/vähenisivät käytön jatkuessa?

Kaljuuntuminen olisi aika dealbreaker 22v miehelle joten toivoisin voivani jatkaa käyttöä, mutta en kyllä elinikäistä erektiohäiriötä tarvitse.

5

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllätoimii

      Mä oon ollut orionin finalla nyt 6kk. Tukka on kuin peikolla ja kalu kuin rautakanki. Mälliä ei tule ehkä ihan kuin ennen mutta mitäs siitä.

      Miksi propeciaa eikä orionin finaa?

      • interesting

        En ole tuollaisesta kuullutkaan :o onko halvempaa kuin propecia ja onko siinä samat setit?


      • Oetkooikeastinoin

        tietämätön??!! Propecia on vain yksi kauppanimi samalle vaikuttavalle aineelle nimeltä Finasterid. Propecia on 10 kertaa kalliimpi käytössä kuin muut joissa siis sama vaikuttava aine. Olet eksynyt tälle palstalle,etkä tosiaan ole kuullutkaan,miten on mahdollista?


      • Bbbb
        interesting kirjoitti:

        En ole tuollaisesta kuullutkaan :o onko halvempaa kuin propecia ja onko siinä samat setit?

        Hae lääkäriltä gefinaa. Maksaa noin 50e 2 vuodessa.


    • Kalle_76v

      Ei tässä nyt mitään rohtoja vielä tarvita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2405
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1114
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      125
      917
    4. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      64
      853
    5. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      55
      839
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      66
      754
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      69
      740
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      96
      738
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      668
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      664
    Aihe