Ensin näin unta lottovoitosta jonka tuttuni sai. Olin ostanut lottokupongin puoliksi hänen kanssaan ja hän ei meninannut luovuttaa millään puolta voitosta minulle. Kun sain taisteltua puolet voitostani itselleni niin hämmästyin kun saamani summa olikin suurempi kuin luulin. Voitin 150 00€ hämmästykseni.
Seuraava uni samana yönä oli sellainen että 10-vuotta sitten kuollut minulle niin tärkeä ja rakas mummi oli käymässä. Mummi nukahti tuoliin ja pyysin lapsiani vahtimaan mummia. Kun tulin takaisin huoneeseen niin lapseni olivat peitelleet nukkuvan mummon niin kuin vainajan eli lakana oli vedetty ihan pään yli. Kuulin että omat vanhempani olivat tulleet meille mummoa katsomaan, joten sanoin omille lapsilleni kiireellä että ottakaa nyt kiireellä se lakana pois että vanhempani eivät luule että mummi on kuollut.. koska sehän vaan nukkuu.
Ja kun heräsin niin koiravanhuksemme ei pystynyt enää kävelemään ja jouduin viemään se surukseni lopetettavaksi. Nyt minua mietityttää että oliko tuo enneuni 🤔 sillä tuo koira joka nyt kuoli oli äärettömän rakas ja tärkeä minulle kuten mumminikin. Tuliko mummini kertomaan minulle unessa että koiran aika on nyt lähteä? 😪
Outo uni, apua tulkintaan
1
572
Vastaukset
Unen lottovoitto voisi kertoa, että haluaisit elää ilman rahahuolia ja materiaalisia ongelmia.
Tuttusi ei unessa halunnut luovuttaa osuuttasi voitosta, voisi kuvata suhdettasi tähän tuttuun, kenties henkilöön, joka on varakas, mutta itsekäs, hän saattaa olla ihminen, joka ei osaa antaa kiitosta toiselle.
Ehkäpä unen taistelu voitosta kuvaa jotain toisenlaista taistelua, jossa voitit, tämä voitto voisi olla seurauksena siitä, että olet uskonut omiin kykyihisi ja yrittänyt tosissasi.
Unen mummin yli oli vedetty lakana, et halunnut unessasi kokea taas rakkaan mummin kuolemaa vaan vaadit, että lakana poistetaan, ettei vaan kukaan luulisi hänen kuolleen.
Varmaankin olet pohtinut valve-elämässäsi kuolemaa ja surua, olet pelännyt tilannetta. Olet huomannut koirasi terveyden tilan ja tiennyt, että lähdön aika on lähellä. Pelko rakkaan ystävän menetyksestä rakensi unesi.
Jos itse ajattelet, että mummisi tuli unessasi kertomaan koiran lähdön ajasta, niin näin myös saattoi olla. Oma tulkintasi unestasi on sinulle paras.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1515421Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii624815Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333747Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom173095Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole483015Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1532775Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862613Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin702353Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt651999Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1711886