Missä iässä alkaa ikääntyminen

Näkyä????
13503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Yksilöllistä.

Riippuu geeneistäj ja elämäntavoista . Ja ei ikääntymisen näkyminen aina huono juttu ole.

Äänestä

Heti syntymästä tietenkin. Kyllä nelikuinen on huomattavasti ikääntyneemmän oloinen kuin vastasyntynyt. No mieli ei kuintenkaan ikäänny samassa suhteessa kuin kroppa. Ja jos viisautta kertyy, kropan voi sivuuttaa, jos siltä tuntuu.

2Äänestä

Itse sanoisin että tunnistan lähellä omaa ikääni olevat otsan juonteista sekä silmien alueelle selvemmin näkyvistä ”naururypyistä”

Kolmekymppisillä alkavat sellaiset ilmejuonteet näkymään ihossa selvemmin.

Toinen asia mistä kolmekymppiset helposti tunnistaa on se että kasvojen ”lapsenpyöreys” on poistunut ja kasvot näyttävät kulmikkaammilta.

Omia kuvia tuossa katselin niin selvin oli 19 v ei ollut otsan ilmeryppy juonteita vaan otsa oli sileä. Nyt niistä on jo jäljet

Silmiä on vanhoista kuvista pystynyt zoomaileen mutta varmaan sama homma.

Kuulin väitteen et mitä hoikempi sitä helpommin kasvot näyttää vanhemmalta. Kehon rasvamäärät kai syynä

Eli vastaus on että kolmekymppisellä alkaa jo pieniä merkkejä näkymään

Tunnistan aika tarkasti itse oman ikäiseni kun oman naamani ikääntymistä tuijottelen meikatessa

Äänestä

Näkyminen voi olla yksilöllistä mutta kyllä se neljääkymmentä lähestyessä alkaa jo ainakin tuntua.

Äänestä

Riippuu elämäntavoista ja geeneistä. Botoxit ja täyteainehoidot auttavat jonkin verran.

Äänestä
  • Huulten botoxaajat jäävät ilmeisesti riippuvaisiksi, kun se aine valuu kehoon ja huulet tyhjenevät eli lurpsahtavat, ja juonteet tietenkin jäävät kuivien huulten ympärille.

    Äänestä

  • Huuliin ei laiteta botoxia

    Äänestä

En tiedä mutta minä alan nyt värjäämään hiuksiani koska en kärsi enää edes vilkaista peiliin :D

Äänestä

Kuka sitä tarkasti tietää.

Ja mies, ota vain kiltisti itseäsi nuorempi, esim. 5 vuotta nuorempi, niin ei tarvitse pelätä heti toisen rupsahtamista ennen itseäsi!

Äänestä

Sit kun ihminen kuolee.

Äänestä

Miten tämä ikävään liittyy!!!

Äänestä
  • No ne ikävöi nuoruutta?

    Mulla eka sellanen oli, ku ajokortin kohdalla ei uusittukaan kuorma-autokorttia,
    En ollut kuulemma tarpeeks hyvän näköinen enään samaan sitä.
    Lupapuolella viedessä ajokorttipapereita sisään sinne, kysy et tuliko ylennys sanoin : "ei ku alennus. En oo tarpeeks hyvän näköinen enää kuorma-autokorttia saamaan." Vain siis hyvän näköiset naiset saa ajaa kuorma-autolla.
    Et Kyllä se siis alko näkymään

    Äänestä

Typerään kysymykseen typerä vastaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Galluuup kirjoitti:

Näkyä????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu