Olen aikeissa hankkia digivideokameraa, mutta kun ei ominaisuuksista ymmärrä mitään. Aikomus on saada mukavaa kuvaa muistojen "albumiin" perhetapahtumista sekä matkoilta joten mitään hienouksia en tarvitse. Kameraesitteissä vaan vilisee jos jonkinlaisia "kirjainyhdistelmiä" numeroineen. Voisiko joku asiaa tunteva kertoa mitä semmoisessa keskitason "peruskamerassa" tulisi löytyä? Mahdollisuus olisi hankkia kamera esim. lomamatkalta kanarialta, onko kokemuksia, kannattaako?
Videokameran ostoon
Ei ymmärrä
1113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Jos et osaa määritellä mitä olet ostamassa ja sitten ostat videokameran etelän lomakohteesta, niin tottamooses myyvät sinulle sen mikä sattuu olemaan varastossa hölmöä turistia odottamassa.
Mieti ajoissa ennen matkaa mitä tarvitset ja kysy tarvittaessa asiantuntevalta kauppiaalta. Sitten tilaan kotimaiselta nettikauppiaalta ja säästät hinnasta sata euroa.