Millainen riski?

tänään_ihailin

Onko rakennuksella työskentelevät komeat miehet ätmejä vai ytmejä? Vai jännämiehiä?

11

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinkkunainen---

      Eikähän ne ole kaikki ytmejä. Ätmit ei osaa rakentaa

    • kiltinmiehenoikeudet

      Enimmäkseen jännämiehiä. Hyvä fyysinen kunto, sivistymättömyys ja äijäily. Maustetaan tarpeen vaatiessa linnakundismilla ja soppa on valmis - kiltti aisuroiva betävässykkäperheenisä saa jonain päivänä huomata, että hänen "kummsti etääntynyt" vaimonsa on käynnyt raksa-alfan astuttavana. Kyllä raksoilla saattaa olla apupoikina jotain kiltteja nyhveröitä jotka eivät juo kaljaa, lyö naisia ja poikuuskin on vielä tallella.

    • Jos kuulopuheisiin on uskomista niin juntteja, jotka laahustaa päivän verran laiskasti paikasta toiseen. Joooo o on se ilmoja pidelly ja röhönaurua perään. ✌️😉

      • laskin..nossen

        Kyllä näin on ja paha hajuhaitta päälle :)


      • pieruvitsitjahajutkin

        Pieruvitsit raikavat aina sirkkelin äänen kuuluessa, silloin seuraa naururemakka, miten hauska tuollainen ääni joka muistutti pierun ääntä olikaan.

        Kakan haju tuoksahtaa samalla teholla, kuin litra halpaa deodoranttia kainalossa ja jalkovälissä...


    • 42-Sinkkumies

      Olin raksalla 15 vuotta. Naiset ei tykkää raksamiehistä.

    • eotoyu

      Lauta haetaan siksi käsiin että saa nojailla siihen..

      • Karpheeri

        Samperi kun ennen nojailtiin lapionvarteen, mut nykyään ei oo lapioita, kun on kaivinkoneet.


    • Riski on lähinnä työn laadussa, rakennukset eivät nyt välttämättä käyttöä tule kestämään, joten kannattaa miettiä pari kertaa osteleeko niitä asuntoja näiden ammattimiesten jäljiltä.
      Valmista tulee nopeasti ja HALVALLA, mutta kellään ei tunnu olevan mielenkiintoa ja halua, liekö enää ammattitaitoakaan tehdä erityisempiä tarkastuksia rakennusvaiheessa, pääsasia on, että saadaan tuotto pikaisesti ulos.
      Tämä ammattitaidottomuus nähtiin äskettäin siltojen kuntotutkimusprojektissa.
      Silloista ei osattu ottaa edes näytteitä oikein, että sil'tappaa huippukoulutus ja pisa, mutta työ teetetään vaikka tallinnan laivalla porukan keskinäisen työnjaon perusteella sopimalla ingengörillä, kunhan saadaan halvalla eikä veroja tarvitse maksaa suomeen.

      • uudetrivitalotsoluja

        Nykyisiä rivitaloasuntoja rakennetaan kuin soluasuntoja, eli erilliset asunnot ovat aivan liimattuina kiinni toistensa seinään, uudet, ihmettelin hieman että, aivan kuin soluasuntoja tuollainen uusi rivitalo :D

        Ei edes 30cm omaa tilaa ole mitenkään, johonkin pieneen omaan ulkokomeroon saattaa mahtua yksi auton rengas, ei neljää mitenkään...


      • uudetrivitalotsoluja kirjoitti:

        Nykyisiä rivitaloasuntoja rakennetaan kuin soluasuntoja, eli erilliset asunnot ovat aivan liimattuina kiinni toistensa seinään, uudet, ihmettelin hieman että, aivan kuin soluasuntoja tuollainen uusi rivitalo :D

        Ei edes 30cm omaa tilaa ole mitenkään, johonkin pieneen omaan ulkokomeroon saattaa mahtua yksi auton rengas, ei neljää mitenkään...

        Niin, että konteista kootut asunnotkin olisivat jo käyttökelpoisempia.

        Vielä tuosta ammattitaidottomuudesta, joka on levinnyt kaikkeen tässä maassa.
        Asun peruskoulun ala-asteen vieressä ja olen ihmetellyt, kun koulun kellot kalkattavat välitunteja koululaisten lomapäivinä ja nytkin kesälomien alettua, edelleen pari viikkoa.
        Laitoin siitä viestiä ja kyselyä kouluvirastolle ja tulihan sieltä lopulta vastauskin:

        "Koulujen kellojen sammuttaminen on koko Helsingissä varsin haasteellinen työ, koska joka koulussa on erilaiset tavat saada kellot hiljaisiksi"

        Erityisesti huvittaa tuo SAMMUTTAMINEN tässä asiassa, mutta niinpä on vain käynyt valtakunnassa, että tekoäly alkaa olla hallitsematonta ja älykkyysosamäärä sen kuin laskee.
        Sentään kirkoissa on vielä tietotaito sen verran hallussa, ettei kirkonkelloja pahemmin soitella tai jos, niin hiljaa sisäänpäin, ettei muslimit, kunniakansalaiset ja vieraat häiriinny.
        Pitäisikö osoittaa kouluviraston duunarit sinne oppiin tuon haasteellisen tehtävän hallitsemiseksi

        Vai siirrytäänkö jo suoraan seuraavaan vaiheeseen, SAMMUTETAAN kaikki "valot" koko maasta samantien ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      130
      2748
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      56
      2207
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      25
      1773
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1548
    5. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1308
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1293
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      72
      1260
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1075
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      999
    10. 129
      942
    Aihe