Hei.
En mistään ole löytänyt tarkkaa vastausta saako pelkällä kalastonhoitomaksulla kalastaa missäänpäin vantaanjokea? Esim. Tikkurilassa Lidlin nurkilla.
Tiedän et vantaankoski ja muutama muu paikka tarvii omat lupansa mut onko erikseen joku esim. Jokilupa olemassa?
Ja saako oikeastaan missään muualla kalastaa ilman jotain lisälupaa ku meressä??
Kalastus vantaanjoella
2
267
Vastaukset
- Tyhmäkö
Kyseessä siis heittokalastus, virvelillä.
- Anonyymi
Näyttäs vantaankosken suojelualueet muuttua lakiehdotuksilla etuoikeutettujen ravintola bisines impperiumiks.
Kaikki vanha ja arvokas vaa puretaan ja uutta paskaa tilalle.
Se on jännä ettei aikoinaan ketään muu saanu rakennuslupia vantaankoskelle eikä suojelukohteita, viilatehdasta ym vuokratu kenellekkään.
/kaverit sai muuttaa yleiset ulkoilualueet ykstyis tilausr avintola bisnekseks ja koko hallinta niille.
Tavalliset tallaajat suksikoo sudani, kettinki portit tuli ja jäi.
Sitä samaa mitä anna-maijat, kataiset,stumpit,orpot, sipilät ym. kyhäilee..eli kupataan valtion omaisuus pienen piiri omistukseen..Vedet myydää kiinalaisille, sähkövoimalat yksitystetää..ydinvoimala luvat venäläisille, kultakaivos myrkkyluvat ulkomaalaisille, ruotsalaisille luvat perustaa vakuutuyhtiöitä, perintäfirmoja,pankkeja.
Leikkaukset kohdistetaan heikoimmassa asemassa oleville.
https://www.vantaa.fi/fi/kaavoitus/kaavat/vantaankoskella-voudintiella-kehitetaan-ravintolatoimintaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830