Ostin jonkin aikaa sitten Keeway Matrix 50cc skootterin, joka ei aluksi kulkenut huonon akun takia, muttta akun vaihto korjasi tilanteen. Nyt skootterilla on ajeltu ja huomattu, että kun kiihdyttää ja pitää kaasua täysillä niin skootteri alkaa hidastamaan vauhtia.
Ostotilanteessa skootteri oli seissyt noin puoli vuottaa.
Skootterin vauhti laskee, kun kaasuttaa pitkään
KokemuksetonOmistaja
2
293
Vastaukset 2
- tieto22
kaasutinta ei ole huollettu (Sisään ajon)-jälkeen... usein jää tuo säätö tekemättä..
- Anonyymi
Ei akku korjannu sitä, AKKU EI VAIKUTA MOOTTORIN TOIMINTAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550