Onko kenellekään muulla tullut ahdistusta kyseistä lääkkeestä? Itse olen käyttänyt ja vuosia ja uskoisin että on hidastanut hiusten lähtöä.
Nyt kuitenkin on jo vuoden jatkunut ahdistus joka alkoi mielialalääkekokeilun jälkeen joka lääke ei selvästi sopinut johtajan kupolille.
Mitään selkeää syytä ahdistukselle en keksi. Onko teoriassa edes mahdollista että Fina aiheuttaisi ahdistusta? Ei viitsi ihan turhaa tuota lopettakaan ja kokeilla vaikuttaako kun hiukset tippuu silloin myös päästä.
Finasterid ja ahdistus
4
428
Vastaukset
- Finailija
Finan yksi sivuoireita voi olla masennus. Jos se ei mene kuukaudessa oho, niin miettisin että sopiiko lääke sinulle. Useimmilla sivuoireet helpottavat ajan myötä.
- Jerrrrrry
Siis olen käyttänyt varmaan 6 vuotta ja viimeisenä vuotena mennyt pahempaan suuntaan ahdistus. Toki ennen tätäkin on jotain masentuneisuutta/ahdistusta ollut.
Yllättävän paljon löytyy kohtalonveljiä kun googlettaa finasteridi ja anxiety. Tutkimustuloksiakin näyttäisi olevan paljon finan ja masentuneisuuden/ahdistuksen osalta. Pitänee lopettaa tämä ja katsoa auttaako.- rger54
Ei tuossa varmaan mitään järkevää mahdollista syytä ole että fina aiheuttaisi ahdistusta. Hiustenlähtö sinänsä varmasti aiheuttaa ahdistusta. On niin monta muuta tekijää, että laskisin finan huoletta pois laskuista. Ja jos vielä tehoaa niin finan lopettaminen voisi aiheuttaa ahdistusta jos tukka lähtee, tai pelkkä pelko siitä että nyt hiukset lähtee kun finan lopetti.
- idiootit
Musta tuntuu, että finan käyttäjät panevat liioitellusti kaikki oireensa finan syyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713508
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851526Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251259- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192978- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk91788- 62745