Mikäs motivaatio on muuttaa Haapavedelle, täällä näkyy sakki valittavan joka asiasta. Kertokaas ihmiset mikä on Hyvä syy myyttaa tänne?
Vali vali uli uli
Onkohaapavesivähänpaskaa
23889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Mistä on mielestäsi valitettu aiheettomasti???
Kaikki valituksethan lie aiheellisia, jos siltä tuntuu.
Tälle palstalle on kuitenkin ominaista, että tämä on katkerien, saamattomien turhakkeiden valituskenttä.
Elämä on synkkää. Kaikki on väärässä, Huonoa on kaikki.
Tuollainen melankolia tuntuu olevan Haapavedelle ominaista.
Meillä on kilpenä pahaa maailmaa vastaan pari kaikkien alojen asiantuntijaa, jotka kaikkensa tekevät estääkseen kaikenlaiset muutokset ja kehityksen. Kyllä täältä mielensä pahoittajia kaveriksi löytää asiaan kuin asiaan.
Hyvään suuntaan on kepu ja kokoomus Haapavettä viemässä. Hoivakodit pörssiyhtiölle, päiväkoti Ahjola yksityiselle, kyläkoulujen alasajo viiveellä, vuodeosaston paikkojen vähentäminen, jäähallin aukioloajan vähentäminen 2 viikolla entisestään,..... Mutta folkkien tukeminen tulee varmasti jatkumaan. Eihän tuommosesta voi kuin valittaa. Mistä saataisiin inhimillisyyttä näiden kepukokkarikonnien korvien väliin? Vai puuttuuko sieltä korvien välistä ylipäätään kaikki ajatustoimintaan viittaava? Turha sinne silloin on inhimillisyyttä toivoa.
Olipa täydellilsesti ilaistu Haapaveden tulevat ja meneet ongelmat ja syy ongelman lähteestä.
Onko kepussa enemmän uskovaisia? On todettu että uskossa olevat eivät ole yhtä empaattisia toisia kohtaan mitä ei-uskovaiset, jospa tämä näkyy myös politiikassa.
Kirous on levinnyt Vattukylältä.
Eihän kaikki vattuset ole lestoja
Lisälainaa on otettava 1 205 000 , näin esittää sinun kaupunginhallituksesi. Se tulee h yväksyttäväksi seuraavaan valtuustoon- mikäli kokoonkutsuja hoitaa hommansa ja saa valtuuston koolle. Nyt on kaikissa lehdissä mainos Haapavedestäsi, jossa valtuutetut ja lehterille menevät tulevat paikalle väärään aikaan.
Eihän jussi oo mistää walittanut, ei wähääkään, vaikka on tullut lunta tupaan ja jäitä porstuaan, on kestänyt tuulessa ja tuiskussa.
AsukSluvun oletetaan vähenevän 500 h 10 vuojessa. Luultavasti nopeampaa. Luvut on hurjat koska eletään lestatiheyden ytimessä ja silti väki vähenee.
Koko aikuis ikänsä jussikin on jyystänyt kännykkänsä, mitä peliä sekiin on ?...
Taidan kuitenkin jättää välistä muuton tänne :)
Millainen muutto on sellain täältä tänne muutto?
Varmaan sellainen joka kannattaa jättää väliin.
En asu Haapavedellä🤔
Se on kyllä sinun onnesi eläkä siitä onnesta luovu muuttamalla Hoopoveelle.
eläkä muuta varsinkaan invalaan, vielä hullumpi ku hoopovesi.
Tänne ei kannata muuttaa missään nimessä. Täällä ei ole työpaikkoja eikä mitään muutakaan.
EIHÄN TÄÄLTÄ SAA ENÄÄN VUOKRATTUA ENÄÄN EDES ELOKUVIAKAAN SAATANA,,,.... UUSIMIPIA KUN NIITÄKÄÄN EI NÄY NETISSÄ HETI UUDET ELOKUVA VUOKRAAAMO PITÄS SAADA =)
Uusimpia uutisia avaruudesta:
https://www.avaruus.fi/uutiset.html
Joka+toinen+tupa+tyhjänä+tässä+keskustassa,+tilaa+on.+Toivottavasti+olet+sossupummi,+tiäksä,+Sipilän+tavoin+tulonsiirroilla+elävä,+koska+muuten+kaupungin+asuntoihin+ei+ole+varaa.++Jos+ihan+töihin+tulet+(niitähän+täällä+on+tosi+paljon,+toisin+kuin+Oulaisissa+ja+Sievissä)+kannattaa+ohittaa+tori.fi+yms.++varkaiden+ilmoitukset,+kaupungista+on+mahdollista+saada+kaksioa+saunalla+reilusti+alle+400+eurolla.+Kaupungilta+saat+saunattoman+kaksion+500+eurolla,+niissä+toki+peruskorjaukset+tekemättä+ja+muuttotappioiden+ansiosta+tuolla+vuokralla+käytännössä+ostaa+jo+viidessä+vuodessa+saman+kuntoisen+asunnon+ihan+omaksi.+Toki+viidessä+vuodessa+investoinnin+arvosta+on+palanut+niin+paljon+pois,+että+vakuutusarvo+käytännössä+nolla+etkä+sitä+paskalaatikkoa+saa+kellekään+myydyksi.+Että+tervetuloa+kuolevalle+maaseudulle,+kun+pääset+täältä+pois+ja+ruoka+maksaa+20-30%+vähemmän+ja+vanhoilla+perusmaksuilla+kattaa+koko+sähkönkulutuksen,+alat+ihmetellä+miksi+kituutit+täällä+paskalle+haisevien+ja+yhtä+leveiden+kuin+ylimielistenkin+ihmisten+seassa+niin+kauan+kuin+täällä+ylipäätään+jaksoit+olla.
Tähän se lestafirmojen suosiminen johtaa. Tavanihmiset muuttaa muualle.