Moi,mielenkiinnolla seurannut junan ja bussin yhteistyötä,hennan asemalle hki tuleva juna matkustajat ehtivät hyvin kyytiin,mutta lahdesta päin tuleva juna kun tulee asemalle niin bussi lähtee samoin tein liikenteeseen ja matkustajat jäävät nuolemaan näppejä tämän tapahtuma on toistunut usein.21.6-18 klo:16:30 juna tuli ajoissa ja saman tien bussi lähti.matkustajat ihmeissään.ps halpaa huvia seurata hullun kurista tapahtumaa.Joukko liikenne kunniaan heh.
Hennan juna asema
Joukkoliikenne
211837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mitään järkeä jäädä Hennassa junasta jos tulee Lahdesta. Saman tien junalla Mänttälään ja sieltä taksilla Orimattilan keskustaan.
Mitään järkeä mennä junalla. Taksilla vaan suoraan minne haluaa. Sulosointua korville tuollainen köyhien valitus.
Mie en ota kantaa alotukseen vaan siihen että Hennan aseman parkkitiloja pitää saaha lisää ja nopiaan. Siellä on vielä nyt tilaa mutta tulevaisuuvessa voi tulla parkeista pulaa jos kaikki omakotitalojen asujat tuovat autonsa asemalle kun ei omalle tontille mahdu.
Nyt joku puolue heti tekemään asijasta aloite. Kokoomus ainakin jota mie aina äänestän enkä persuja vaikka naapuri niin luulee.
Juna mä just. Se oli siinä. Viimeinen sammuttaa valot.
Mutustele sinä mummo vaan niitä rusinoita
Mitä kautta on nopea mennä Henna asemalle kun menemme eläkeläiset tansseihin Helssinkiin kun kehräämöllä ei ole ilta päivisin kesällä tansseja. Tietää varata poltto ainetta tankkiin riittävästi.
Heinolan kautta kierrätte ja menette takaisin kotiin. Senkin iljettävät rusinan mutustelijat. Vanhukset haisee.
Onko hän sama joka valitaan Vuoden Orimattilalaiseksi 2018?
Sinä olet se sama typerä vakiovalittaja täällä. Esiinnyt eri ihmisinä. Typeryyden huippu. Kirjoitustyyli paljastaa sinut aina.
Kuori mummo perunoita.
Pitääkö paikkansa että Hennaan tulisi asema ravintola?
Kaikkea mitä kuulee ei pidä uskoa. Oletko hieman yksinkertainen.
Mitä tarkoittaa olla yksinkertainen? Osaako joku selvittää sitä. Onko joku täällä toistaan parempi?
Tonne luvattiin et tänä vuonna taas tontteja myytäisiin. Paskat. Hennalla on kusetettu kuntalaisia urakalla vieläkään ei joillain mene jakeluun että hullun hommaa
Nyt kai suunnitellaan ettei Kouvolasta tulevat bendoliino junat pysädy Lahdessa vaan Hennassa jossa on enemmän ilmaista parkki tilaa. Se on aika iso juttu Hennan kehitykselle.
Mihin pitäs laittaa vetoomus jotta saisi Inter city junan pysähtymään Hennassa? Nykyset z junat ovat liian hitaita.
Eiköhän ne pian pysähdy Hennassa ja eivät Lahdessa kun tulevat kouvolasta.
Tehtiin Markun, Pasin ja Kallen kanssa juna Hennassa. Oli mukava olla letkan keskellä!
Käyttäkää hyvät ihmiset Hennan juna asemaa ettei sitä lopeteta. Miten Kalle Jokinen
Henna idean isä kestää aseman lopettamisen. Ou nou.
Anna ihmisten elää niin kuin he itse haluavat. Ihminen kun voi olla vain yhdessä paikassa samaan aikaan. Omituinen liike suunta siis vähentää kulkua siellä missä se olisi luonnollista ja tarvittua.
Onneksi Kärköläläiset, Lahtelaiset ja jopa Heinolalaiset käyttävät Hennan asemaa. Ilmainen parkki paikka houkuttelee.