Vaikka tuntuu uskomattomalta,me ei esimerkisi päästä tuolle tasolle.Viikingin tulee ja murentaa esperaantsojen hegemonian....Jos ei nyt ryssissä niin sitten seuraavissa!!!!
Islanti se on!
5
180
Vastaukset
- IOYTT
Suomen pitäisi pelata Islannin tapaan. Keskittyä puolustuspeliin ja vastaiskuihin . Ja olla vastustajaa parempi erikoistilanteissa. Peli ei ole kaunista katsella mutta kyse on kilpaurheilusta jossa tärkeintä on voitto.
Suomen virhe on yrittää pelata samaan tapaan kuin taitavammat joukkueet. Siitä ei hyvä seuraa. - 78i5r5
Hyökkäys on paras puolustus JOS joukkue on niin taitava että pystyy pitämään palloa vastustajan alueella. Kuten Brasilia pystyy.
Suomi saattaa yrittää samaa mutta menettää pallon keskialueella ja vastustaja tekee maalin..
Islanti ryhmittyy koko ajan vastustajan hallussa olevan pallon ja maalivahtinsa väliin ja kyttää vastaiskupaikkoja jos saa pallon haltuunsa.
Suomenkin pitäisi pelata niin. - 78i67
Suomi kävi talvisotaa samaan tapaan kuin Islanti pelaa ja menestyi odotettua paremmin. Puolusti ja teki vastaiskuja vastustajan selustaan ja keskittyi erikoistemppuihin. .
Maat pelaavatkin samaan tapaan kuin ovat sotineet. Sotaahan jalkapallokin on pienoiskoossa. - 68i55rt
Suomen maaioukkueen valmentajat on valitettavasti olleet järjestään toisen luokan pölvästejä. Huippuvalmentajaa ei ole varaa palkata.
- Ihmettelijä
Onko Islannin maajoukkuevalmentajana toimiva islantilainen hammaslääkäri sitten kallis huippuvalmentaja? Edellinen oli ruotsalainen, joka varmasti oli kalliimpi, mutta tuskin yhtä kallis kuin jotkut Suomen maajoukkuevalmentajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️861819Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu
Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia1451278YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä621100- 62966
Hyvin. Ikävää nainen,
Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan78902Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta
Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli84840Linnasuolla poliisi operaatio
Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/864606029826Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.126819Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin
Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.47817- 57810