että haluat olla mulle enemmän kuin ... :)
Kunpa kertoisit mulle
jaehkäjotaimuutakin
191116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Pelkkä muna niinkö?
Haluan olla sulle enemmän kuin luuletkaan...
Oletteko joskus jutelleet sitten miten paljon hän haluaisi sinun hänelle olevan?
Todellakin haluan... en vain tiedä miten lähestyä sinua
Ei luulisi olevan vaikeaa nettiaikakautena kiinnittää ihmisen huomio.
Tietenkin käytännön tasolla tiedän miten lähestyä. Asiat kun vaan ovat joskus mutkikkaampia (varsinkin omassa päässä), enkä todellakaan voi hänelle alkaa ehdottelemaan mitään tai edes ehkä ilmaista mitenkään kiinnostustustani.
No entä jos vain yrität olla vähän enemmän tekemisissä tai aloittaa jutustelua jostain viattomasta aiheesta, vaikka sitten jossain somessa? Ihan ilman mitään odotuksia tai painostusta mihinkään? Ehkä voisit sitten vastausten perusteella päätellä jotain mahdollisesta kiinnostuksesta.
Jos juttu tuntuu luistavan jonkin aikaa ja hänkin alkaa jutustella sulle itse, kysyt vaikka ohimennen kahville tms. jotenkin siihen tyyliin, että "joskus, jos haluat". Jos hän siihen vastaa heti, että mielellään, niin on ehkä kiinnostunut (voi olla vain kaverinakin, en keksi millä tuon voisi varmaksi päätellä). Jos hän sanoo, että no ehkä joskus tai jotenkin muuten epämääräisesti, niin halunnee olla vain kaveri tai ei kehtaa kieltäytyä. Jos ei vastaa mitään juuri siihen, niin ei varmaan ole kiinnostunut.
Et kylläkään kertonut, miksi et voi ehdotella tai miksi asiat on mutkikkaita. Jos teillä on jotain historiaa keskenänne, niin ehkä voisit sanoa (sitten kun olet ensin viritellyt keskustelua ja saanut vastakaikua), että haluaisit selittää/kysyä tms. jotain juuri siihen historiaan liittyen. Siihenkin saamasi vastaus kertonee aika paljon. Jos hän on kiinnostunut, hän haluaa varmasti kuulla, mitä asiaa sinulla on. Jos ei halua, niin anna olla.
Ennenkuin kommentoit... oletko yhtään miettinyt kuinka paljon naiset saavat viestejä näin nettiaikakautena? Tietysti jos tuo edellä oleva kommentoija oli itse nainen joka ajattelee miestä niin eihän se silloin ole vaikeaa...
Ei sillä viestien määrällä ole mitään merkitystä, jos toinenkin on kiinnostunut. Ja jos ei ole, niin silloinhan se on vain parempi, kun tunnustelevat viesteilyt uppoavat massaan eivätkä herätä huomiota. Tietysti jos he eivät vielä juuri tunne toisiaan, silloin olisi hyvä vähän erottua joukosta. Mutta ei niitä viestejä nyt niin paljoa kukaan tavallinen aikuinen saa. Nuorisolla ja hypersomettajilla tilanne voi olla toinen.
rupean, niin sen pitää myös kestää, eikä heti pienestä riidasta ja vastoinkäymisestä erota. Ongelmista pitää osata puhua. Mykkäkoulut vaan pahentaa ongelmia.
Oikeassa tuossa... harvat osaavat tänäpäivänä tuon. Tietysti sitten jos tulee joku suuri ongelma niin silloinhan se on ihan luonnollista että mietitään uudelleen kannattaako tätä jatkaa.
Minä en ainakaan toivo mitään enempää.
Pienestä alottaa vaan.?
Voisin olla enemmänkin mutta..
yritätkö lihottaa mua?
Ja sitten.kun hän sanoo niin.sua miellyttäkseen, on soppa valmis.
Olen kertonut aika moneenkin kertaan:), mutta joka kerta alat perääntymään. Mikä ihme sua oikein vaivaa?
Sitoutumiskammo = ei kiinnostusta tarpeeksi. En tiedä onko tuo tekosyy vakehtelua itselle vai pelkästään kiltti keino sanoa toiselle, että ei kiitos, et ole minun arvoiseni.
Sitoutumiskammoa sellaisenaan ei ole olemassa.
En tod halua. Olen niin ilonen et oot menneisyyttä. Virheistä oppii vanhanakin. :)