Mua ärsyttää ne ihmiset, joidenka pitää marista sellasist nuorist, jokka käyttää enemmän paljastavimpii vaatteita ja enemmän meikkiä... Eihän se oo teidän vaiva!! Se on just niitten oma asia, ei teiän niitä tarvii arvostella!! Oottekohan vaan kateellisii, ku jokku pitää itteensä seksikkäänä...?? Te saatte olla "luonnonkauniita", mut antakaa niiden meikata!´On sit kilo finnei tai kilo pakkelii, ei sen pitäs vaivata ketään muuta ku kyseistä henkilöä, joka ne päätökset tekee!!
Ns. "Megateinihuorabimbot"...
Teenage dirtbag
413104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Toki jokainen saa... blaa blaaa... Silti ns pissikset on todellaki surkuhupaisia.
Huomaa että megateinihuorabimbo siellä kirjoittelee :)
Ensinnäkin, mua häiritsee se kun nämä tytöt tulee paljastavissa vaatteissa, kilo meikkiä naamassa ja kamalasti kikatellen iskemään. Sitten ihmettelevät mikseivät jätkille kelpaa, kun luulevat olevansa niin seksikkäitä. Usein vanhemmat tytöt ovatkin kauniimpia, koska osaavat meikata luonnollisesti, pukeutuvat tyylikkäästi ja ovat luonteeltaankin mukavia. Ja eikö se muka näytä naurettavalta kun pitää minihametta ja toppia keskellä talvea. Pidä sinä vesirajaan ulottuvia hameita, napapaitoja ja geelirintsikoita, huolehdi vielä, että stringitkin näkyvät ja kikata niin paljon kuin sielu sietää, mutta älä luule, että joku vanhempi ja komea jätkä susta kiinnostuisi. Me halutaan kuule ihan jotain muuta kuin teinihuoria.
Siinä tuli asiaa!!!!!!!!!!!
Olen aivan samaa mieltä!!!!!!!!
sähän käskit tyttöjen pitää paljastavia ja kireitä vaatteita etkö muista...??? ja sanoit että jos on lauta niin ostaa vaikka pumpattavat rintsikat..... mitenkäs mielipide näin nopeesti muuttuu....???
en kyllä itekään hirveästi pidä kikattelevista teineistä mut ei se niistä huoria tee koska eihän ne saa keltään....=) mutta jokainen pukeutuu omalla tyylillään
ERILLAISUUS ON RIKKAUTTA!!! ja nauttikaamme siitä kun vielä voimme!!!
Mä käskin pitää kireitä vaatteita, en paljastavia. Ja mä en tarkottanut, että mitään minihametta talvella tms. Vaan sään mukaan. Ja tyylikkyys ennen kaikkea. Mä en myöskään arvosta meikkaavia tyttöjä, enkä ole koskaan sanonutkaan niin. Ja jos on muodoton niin voi ostaa pumpattavat rintsikat. Mutta en todellakaan halua et muijat olisi tälläsiä teinihuoria.
mut sitä mä vaan et kyllä kai mielúumin geelirintsikat kun pumpattavat mut mun mielestä kaikki saa pukeutuu niinku haluu....
ja sit vielä pikkunen juttu musta on naurettavaa jos naisella on geelirintsikat toisena päivänä ja toisena päivänä tavalliset kyllä sen huomaa onko ne aidot vai tekastut tai jos on pumpattavat... jos säkin rexxel näät tytön jolla toisena päivänä on ihan saatanan isot rinnat ja toisena päivänä ei mitään niin eikö se oo vähä huvittavaa??? musta ainakin on.... eli naturel tavalliset rintsikat tai push upit mutta ei geeliä tai pumpattavia...
hienoo nähä tollasta tekstii!!! mäkun luulin että kaikki hieman vanhemmat kundit haluu vain ja ainoostaan "semmosia" muijia! jos pitää -ei mitään peittävissä-hameissa kulkea, niin onkohan siinä mitään järkeä edes pukea vaatetta päälleen:)? mukava kuulla että jotkut pitävät vielä "normaalisti" pukeutuvista!
Mun tyttöystävän kaveri pitää pumpattavia rintsikoita, onhan se aika koomista kun yhtenä päivänä ei ole muotoja ollenkaan ja seuraavana päivänä valtavat pallot :)
Eli oothan sä oikeessa, mieluummin ihan tavalliset rintsikat. Ei munkaan tyttöystävä mikään iso tissinen ole, mutta silti mulle tosi tärkeä. Mä vaan tarkotin niillä pumpattavilla rintsikoilla, että jos tyttö ei kehtaa pukeutua niin kuin tahtoo rintojensa vuoksi, niin apua on saatavissa halvalla monista kaupoista.
Ainut vika noissa pumpattavissa ja geeleissä on, että ne huijaa jätkiä. Luulee iskeneensä iso rintasen tytön ja lopulta paljastuukin, että tytöllä ei ole kuin rusinat. Siinä tilanteessa ei enää naurata :) Eli oikeessa olet, mieluummin ihan naturel, vaikka olisikin pienet :)
Mun mielestä tytölle sopii paremmin joku polviin asti ulottuva hame, kuin aivan mini. Tuollaiset minihameissa ja pikku topeissa sipsuttelevat tytöt lähinnä naurattavat. Mulle ainakin kelpaa normaalisti pukeutuva tyttö, joka pitää tiukkoja vaatteita, mutta kuitenkin hyvän maun rajoissa. Tiukka paita näyttää nätiltä, kunhan kaula-aukko ei paljasti kaikkea. Ja alusvaatteet on todellakin alusvaatteita, ei niiden tarvitse näkyä. Ja normaali meikki, siinä on kyllä ihana tyttö. Itse en ainakaan ottaisi sellaista huoran näköistä tyttöä, tyttöystäväkseni. Panee miettimään, että jos pukeutuu niin, niin käyttäytyykö myös niin.
Tekeekö pukeutuminen jostakin ihmisestä HUORAN? Tai meikki? Minkäs ikäsii te ootte? Ette taia tietää, mikä on huora...
Se on JUURI näin!! :)
kyllä se on kuule vähä näin, sillä ensivaikutelma on TODELLA tärkeä! Ajattele ny jos on kaks muijaa toinen on sellasen tyylikkään kaunis ja toinen on tämmönen megateinibimbo joka todellakin näyttää huoralta niin kummankohan ottaa...?!
tuntuu et sun ei tarvi ees pukeutuu ku tollanen ns. huora ku oot jo tehny sen vaikutelman ku kirjotat ... sull taitaa olla maku aika perseessä jos sanon suoraan mut kyll sult varmaan joku ostaa sua jos vaan meet myymään se sulla on vaan hyvä puoli!!!!!!!!!!!!!
Pukeutuminen ei tee kenestäkään huoraa, mutta se voi saada ihmisen vaikuttamaan huoralta. Itse ainakin mieluummin valitsen tytön joka ei näytä huoralta, kuin tytön joka näyttää siltä kuin myisi itseään joka ilta torilla. Surullista mutta totta, ensivaikutelma on tärkeä.
"Ainut vika noissa pumpattavissa ja geeleissä on, että ne huijaa jätkiä. Luulee iskeneensä iso rintasen tytön ja lopulta paljastuukin, että tytöllä ei ole kuin rusinat. Siinä tilanteessa ei enää naurata..."
Voi mikä tragedia. Kuinka kukaan jätkä voi moisesta traumasta koskaan selvitä?!?!?
sitä et se olis heti huora jos pukeutuu silleen.. mut ku alkaa kirjottaa tollalailla niin voin sanoo et muija kaipaa vähä huomiota mut mikäs siinä ku varmaan saa jo sitä.....
joo mut näit juttuja on jo kai kattonu niin paljon et ei jaksa edes kirjottaa asiallisesti....
näist pumpattavista.. geeli.. yms. rinnoista ku on juttelua ni vastatkaa äijät katotteko rintoja ku valitsette muijia!!!! ootte aika kakaroita jos valitsette!!!!
Ei ne varmaan voi toipua miähnävoe sellasesta jutusta ku huomaa et muijalla oliki niin pienet rinnat...
...Mä en pukeudu ku "huora", en meikkaa ku "huora", ja en oikeestaan oo enää mikää teini... Ärsyttää vaan ku kaikki valittaa niistä "huorateineistä"... Et viittis haukkuu mua huoraksi JULKISESTI, et anna hyvää kuvaa itsestäsi, kun et ees tunne mua... (Ei muuten kannata haukkuu toista julkisesti huoraksi, oikeuteen voi vetää, ja yhdes keissis se oli 600 mk/huora-sana...Ihan vaan tiedoksi minttu sulle, ku nähtävästi kaikki on sun mielestä huoria...)
Ehkäpä naisten kannattaa liikkua ilman mitään "airbag"rintsikoita, niin ei tule sitten pettymyksiä (siis naisten ei tarvitse pettyä siihen että törmää tissifriikkiin). Eipähän ne tissiruokintaa vaille jääneet pikku pojat sitten innostu turhaan.
Huora-sanan merkitys hämärtynyt. Nykyään teinipoika voi todellakin luulla että huora-sana on synonyymi nainen-sanalle. Kovin kevyesti täälläkin huora-sanaa jaellaan. Ilmeisen lahjakkaita ihmisiä paikalla, ei mulla ainakaan mitään kuudetta aistia jolla kykenen netin kautta aistimaan kuka on "huora" ja kuka ei.
Ehkäpä vielä näemme senkin päivän että enää ei käytetä pilkkua, vaan sen on korvannut sana vittu (eräitten herttaisten nuorukaisten varsin ahkerasti käyttämä "välimerkki").
Aika teiniltä vaikutat anteeksi vaan. Ja mitenkäs vedät oikeuteen ketään, joka sinua netissä huoraksi sanoo? *huokaus*
Myönnetään, että mä tykkään kattella tyttöjen rintoja, mutta kukapa jätkä ei :)
Mutta mun oma tyttöystävä on sitten aika pieni rintainen, kuppikoko on B, mutta musta se on täydellinen. Eli enpä ole tyttöystävääni tissien tai ulkonäön perusteella valinnut, vaan luonteen.
Ja ei ainakaan musta olisi kiva huomata, että tytöllä olikin pienet rinnat. Tuntisi itsensä huijatuksi. En voisi seurustella sellaisen tytön kanssa.
Tyttöystävälläsi pienet rinnat, mutta olet tyytyväinen.
Mutta sinusta ei olisi kiva huomata että tytöllä pienet rinnat, et voisi seurustella pienirintaisen tytön kanssa.
Tuossa tietty ristiriita, en vaan oikein osaa sanoa että mikä...
Katsotaan saadaanko tästä ennakkotapaus oikeuteen. Voisi olla aika mielenkiintoista.
Kenties ulosanti täälläkin hieman siistiytyisi jos olisi mahdollista rätkäistä kunnialoukkaussyytteet homoksi tai huoraksi haukkujille.
mikä näitä nuoria neitoja /naisia vaivaa!! voiko olla noin tylsää omahyväistä ihmisiä, että kyselee netin kautta. mä ainakin arvoston vähäistä meikkiä, ja se on MUN MIELIPIDE... vaikka tuskin ketään kiinnostaa...
En tarkoittanut etten voisi seurustella pieni rintaisen kanssa, vaan en voisi seurustella naisen kanssa joka ensin huijaa, että hänellä on suuret rinnat. Silloin tytöllä on jo joku ongelma, eli hän ei hyväksy itseään sellaisena kuin hän on. Pienet rinnat ei ole ongelma, huijaaminen on.
Olisiko ongelma kenties naisille asetetut kohtuuttomat ulkonäkövaatimukset.
Pitää olla tiukka kroppa ja iso rinnat, ristiriitaista.
Jos mä bongaisin typyn jolla ilmenisi sitten olevan vain "ilmapallotissit", en typyä mäkeen pistäisi. En näet pidä push-up-ym. muita rintavarustusta korostavia tissiliivejä minkään pahan ongelman merkkinä.
Ja meille jätkille tekee vaan hyvää kun silloin tällöin putoamme maanpinnalle sieltä Playboy-kuvitelmataivaasta.
Tarkoitin SANOMISTA julkisella paikalla, en kirjoittamista!
Mä oon ihan samaa mielta sun kaa!
Nii miksköhän joittenki pitää käyttää niit pumpattavii/geelirintsikouta?!
Koska useimmat likat (jopa mä) uskoo että jätkät haluaa jonku Pamela tyylisen..
Ja noist "teinihuorista".. Mä oon ainaki huomannu et useimmat jätkät just haluu sellasen likan, harmi.. :/
...se siinä on hauskaa kun 12-14 vuotiaat muijat pitää itteään seksikkäinä vauvanpyllyineen ja pitää geelirintsikoita.ja ne meikit vaan näyttää törkeiltä,herranjumala!pissiksille nauretaan ja niitä vihataan,ei sille vaan voi mitään.
onnellinen että niitäkin tyyppejä on, koska
tunnen itseni paljon kauniimmaksi olemalla 'luonnollinen' itseni:)
vittu jos sä oot tota miel asiast ni, ei millää pahal mut hyvälläkää, voit kuulla takanas mongta kertaa sanan bitch...! ja se on sun ihan omaa syytä ehkä se ei pahemmin hetkauta sua mut mieti jos sul olis huoran maine..! todennäkösesti onki! hah.. oikeesti mä nauran sulle, sä luulet olevas nii tosi cool ja kaunis.. ihan salee sul on buffalot, miss 60, hennesist ostettu joku villapaita ja onlyn farkku takki... tgiiätsäkuinka monta sammalaist ku sä on pk:ssä?!? joku pari tuhatta...! toivottavasti loukkasin, =P
...Mutta mulle ei oo koskaan huudettu "Bitch" tai "Huora" tai muuta vastaava, sillä en kuulu noihin ""megateinihuorabimboihin"". Mua vain ärsyttää se, kun muiden täytyy jatkuvasti heitä haukkua... Jokaisen täytyy saada olla mikä on!! (Mun mielipide) Mutta et valitettavasti loukannut, sillä en kuulu todellakaan heihin, sillä enhän ole enää oikeastaan teinikään...=( (teineys on ehdottomasti parasta aikaa)
Saahan kaikki tietty olla mitä on, mut uskoks sä todella et ne kaikki oikeesti 'on' sellasii puoli huoria...?! must ne on melko kaikki vähintäänki jotain teeskentelijöitä/huomion kipeitä...ne haluu ja luulee et ne on tosi haluttavan näkösii...! ja jotku niitten vaatteet on niin viimesen päälle kamalia, että huhhuh...! mä en ihan tajuu niitä...ehkä ne joskus ite tajuu kuinka naurettavii ne on ollu...toivottavasti ainakin...kyllä mua ainaki sillon hävettäis...! :þ
Mua justiin ottaa päähän, ku ne heti leimataan joksiki huoriksi...
en mä niitä ihan huoriks leimais...ne on vaan jotain naurettavii/säälittäviä ehkä epätoivosia...mitäs ne sit sun mielestä on...? ihan aitoja itseään vai...? just varmaan...! ei siinä ehkä muuten mitään sanomista ainakaan mulla olis jos ne oikeesti siis jotenki...en osaa selittää, mut must ainaski tuntuu et ne käyttää niitä 'ah, aina niin ihania vaatteitaan' vaan ku haluaa/kuvittelee saavansa jätkät kuolaan ja haluu olla niin tosi sexy-beibejä...en tiiä teistä, toi oli taas mun mielitys...eikö sua muka yhtään naurata/ärsytä/mitenkään säälitä niitten touhu...?
Katsos en ota pulttia kenenkään muiden asioista, kaikki saavat olla ihan omia itsejään! :)
Olisin jo aika rikas, jos saisin 600 markkaa jokaisesta haukkumasanasta mitä minulle on sanottu :)
oliks markat käytössä muka vielä 2002, nii ja en tienny et pissis sanaa käytettii jo vuonna 2002:D
uuuuuuuuu olemme nyt uudella vuosikymmenellä!
Euro tuli Suomessa käyttöön 1.1.2002, mutta kaupat vastaanottivat sekä markkoja että euroja vielä helmikuun loppuun saakka.
Ku ne tuol mekastaa, roskaa ja heittää tupakansavut suoraan naamaan.