Tänne sitten kokemuksia näkyviin kaikkien luettavaksi, miten Jämsän taksiliikenne pelaa 1.7. 2018 jälkeen. Millaista autokalustoa on tullut taksiin, millä hinnoilla ajetaan, uusien taksien palvelualttius asiakkaan suuntaan?
Taksiuudistus tulee, oletko valmis?
ehkä-uusi-taksin-asiakas
61055
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täst edes vaadin taksi-palvelulta laatua. Ajon päätteeksi tolppahomo ottaa liinan kauniiseen käteen ja lankkaa minun kengät.
muuten tippiä ei heru
Joko, joko... uudet taksiyrittäjät tuli Jämsässä 2½ tuntia sitten ajoon? Minkälaisilla autoilla, minkälaisilla hinnoilla, minkälaisella palvelulla?
Oisko ollu Toyota millä himoksesta tultiin ,kympin pyys.
Hyvin meni reissumme Orittutalosta keskustaan taksilla kun Bolsu lupas tarjota meille kyydin ja kaljat kun vanhoja kavereita ollaan jo 70-luvusta asti. Mestarissa juteltiin niitä aikoja kun Kaipolan Pajalla päätettiin Jämsän asioista ja naurettiin yhdessä kun se yks Irwinin hovikyytijä oli kirjoittanut "Pong Pong työkenkiinsä ja kun Tehtaalta varastettiin hitsauspuikkoja iso muovipussillinen. Bolsu kyyti meidät takas sitten ja maksoimme vain 10€ koko reissusta eestakas. Tuskin halvemmalla ajaa kukaan muu kuin meidän kaveri Bolsu!
Älkää taksikuskit valittako. Missä pääsette yhtä vähällä koulutuksella ja huonolla päästötodistuksella siistiin istumahommaan ilmastoituun konttoriin?
Tuliko niitä uusia taksi husareita. joku vanhempi volvo ainaskin.