Todiste suzuki vitaran ohjausongelmasta

Heppiheikki

27

712

    Vastaukset 27

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TyhmyysLoistaaTaas

      Jep. Saksan autobahnoillehan tuota ei ole alunperinkään suunniteltu. Sen sijaan sieltä, mistä suzuki menee, ja pääsee, ei saksalaisella autobahnohjuksella ole mitään asiaa.

      • Viisausloistaataas

        Suzukihan on suunniteltu lähinnä kaupunkiautoksi sekä että kehitysmaihin, alhaisille nopeuksille ja lyhyille matkoille. Vaatimaton rakenne ja kepeät rakenneratkaisut puoltavat Suzukin paikkaa siinä genreessä.


    • Juupajuu

      Joo ja tuo ohjaus on saanut päivityksen uudemmissa malleissa ! Ohjaus vastetta lisätty .

      • Hepuliheikki

        Ottaisivat ratin pois ja lisäisivät aisat eteen niin siinä olisi premium-autolle oiva hinattava koppero.


    • Juupajuu

      Ai niitä "mutteri"ohjaus audejako tarkoitat

      • Hepuliheikki

        En.
        Daciakin on premium-ato Suzukiin verrattuna.


    • Heppiheikki

      Haluan pillua ja suzuki vitaran.

      • Hepuliheikki

        Elämä on valintoja. Toista voit saada, eli halppis-tsutsukin.
        Sillä on mukava poukkoilla kaistaviivojen välillä kadehtien junan lailla menevien laatuautojen menoa.


      • Mertoo

        Sukisuki .


    • YritäsTaas

      Muistat ihan väärin, lukemattomia kertoja on peräänkuulutettu todisteita TUOREEISTA, vaikka alle vuoden tai kahden ikäisistä testeista.

      Tuo yksi ja sama loppuunkulunut kyllä on pyörinyt täällä, yritäs uudestaan

      • HeikkiHeppi

        Haluan tuoretta pillua ja tuoreen ei ohjausongelmaisen suzuki vitaran 🚗


    • poloinen

      Tuulilasi tiesi kertoa, että syksyllä tulee volsukonsernilta Vitaran kopio poloisen suv-versio T-cross nimeltään.
      Salakuvissa näytti erehdyttävästi siltä, että Vitara olisi testiradalla.

    • Hepuliheikki

      Ohjausohjelmisto on päivitetty. Valtuutettu ainoa huoltokorjaamo 500 km päässä vaihtoi 30A sulakkeen ja nyt Suzukilla on ilo ohjastaa.
      Seilaa kaistojen välissä kuten ennenkin. Ohjelmistopäivitystä tarvitsi odottaa vain kolme vuotta ja hintaa sille tuli 900 €. Jarrusatula on vielä tulossa ehkä Intiasta, näihin pikkumerkkeihin kun toimitusajat venyy ja paukkuu.

      • Krthut

        Palstalla on vihjailtu että Suzuki-katkeruutesi juontaisi johonkin osamaksujuttuihin?

        VW-puolella ne saa kuulemma ihan rutiininomaisesti sovittua kun he ovat tottuneet niitä jatkuvasti veivaamaan.


      • juzuki

        Herää kysymys mihin sinä jarrusatulaa tarviit? Olen ajanut melko monia autoja, joukossa vanhojakin, eikä koskaan ole jarrusatulaa tarvittu. Sellaista tarvitaan ehkä silloin kun kolariautoa korjataan takaisin ajokuntoon.


    • Greisii

      Pyörien oikea asento on hakusessa vai onko niin tötterö tuulessa?

    • Hepuliheikki

      Peltorit tarjouksessa tokmannin hongkonkissakatti.
      Kun liittää ne lisävarusteeksi Suzukin aux-pistokkeeseen niin ajomelu pienenee tuntuvasti.
      Oven peltiselle sulkemisäänen rämähdykselle ei niilläkään voi mitään.

    • Suzu
    • Kelikamera

      Minulla on ollut vasta kolme vuotta Vitara, joten en vielä osaa sanoa mitään ajo-ominaisuuksista. Jatkan testaamista.

      • Heikkiheppi

        Kolme pitkää vuotta kärsimystä. Älä hyvä mies pilaa terveyttäsi auton vuoksi. Hanki sinäkin aito saksalainen premium merkki niin loppuu sinunkin kärvistelysi.


      • kokemusta

        Minulla ei ole sitä toimintatonnia mikä tarvitaan takataskuun ylimääräistä ainakin jos ajaa Baijerilaispremiumilla.
        Tosin onhan autoilussa jotain jännää, kun ei tiedä mistä Baijerilainen lasahtaa seuraavaksi.Suzuki on ikävystyttävä auto, kunhan tiellä pysyy niin bensaa tankkiin ja menoksi.Eikä edes renkaita saa sutimaan jos joskus haluaisi liirailla.


    • Mietityttää

      Onneksi puolueettomat testit tuovat esiin eri automallien ongelmat.

      • Mietitytti

        Vitaran ohjausongelmat ovat tuttuja autotestaajille.


    • Atherkki

      Suzukissa on simpukkaohjaus. Usein siinä on vähän klappia keskialueella vanhemmiten. Uutena se on jäykkä, kun on kiristelty tehtaalla ja vähän huono tuntuma. Mutta hiljaa kun ajelee, niin pärjää sillä ihan niinkuin vanhalla traktorilla.

    • klappia

      Oisko sama tekniikka vissiin kun 70 luvun jenkkiautoissa. Parin sentin tyhjä klappi kun paikallaan liikutteli rattia.
      Mutta oli niillä silti ilo ajella kun oli V8.

      • juzuki

        jo on pojilla höpöt jutut

        Vitaran ohjaus on tehostettu voimakkaasti ja tarkka kuin mikä. Se menee juuri sinne minne ohjaa. Pölötyksenne todistaa ettette ole koskaan Vitaralla ajaneet metriäkään. Alkaa kuulostaa jo aika tylsältä tuollainen jankutus vailla pohjaa.

        Vitarassa on servo joka reagoi ohjauspyörän asennon muutoksiin ja liikuttaa ohjauksen mekaniikkaa. Tekniikka on aivan sama kuin muissakin nykyaikaisissa autoissa.

        Menkää testaamaan ja palatkaa sitten kertomaan. Ai niin, siihen kyllä tarvitaan ajokortti. Mutta kai sekin joskus tulee kohdallenne.


      • Silmäpussirotta

        Ohjauksen luokattomuus pilaa koko auton, näin ovat alan suurimmat autolehdet kertoneet.
        Ajokortitonkin huomaa puutteet Vitaran ohjauksessa, saati sitten autotoimittajat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      614
      1600
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      711
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      652
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      523
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe