ehkä tyhmä kysymys mut huolestuttaa onko normaalia et mun häpyhuulet on kamlan turvonneet mollukat? oon rv 21.tähän asti ollu normaali kokoset.
peloissaan!
mili85
3585
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jep, normaalia ompi, elä huoli! Koko alapää saattaa olla turvoksissa jopa koko loppuraskauden ajan, ja ulkosynnyttimet tummuvat, kuten myöskin nännit.
Minulla myös näyttää turvonneen tässä parin viime viikon sisällä. Olen rv 23. Mutta myös heti seksin jälkeen alapään paikat tuntuu tosi kipeiltä ja entistä turvonneelta ja on tosi vaikea istua. Onko tuo normaalia? Myös tuntuu että joka kerta on ruvennut tulemaan pieniä hiertymiä, joita yritän parannella Bepanthenilla. Kestää kylläkin melkein viikon ennen kuin parantuu. Mutta heti seuraavan kerran jälkeen sama juttu. Alkaa kyllä rasittamaan tuollainen. Onko teillä ollut samanlaisia oireita?
Mulla häpyhuuliin tuli pieniä pahkuroita. Ne laskeutui muutaman päivän sisään. Terkka sanoi niiden johtuvan lisääntyneestä verenkierrosta häpyhuulissa, elikkäs iha normaalia. Jos mieltäsi asia vaivaa, kysy esim. terkalta.