Kainuu pride 6.7.-8.7 tulkaa kaikki nauttimaan

Ihanaa Pride viikonloppuna joten nyt jos koskaan kannattaa tulla mukaan iloiseen tapahtumaan.
Samoin siellä voi olla niin kuin haluaa olla ja etsimään kivaa tekemistä myöskin.
Tervetuloa siis sellaisena kuin olet.
21181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajatuksena on kyllä osallistua lauantain luentoihin. Muu toiminta on niin yhteisöllisyyteen perustuvaa, että kyllä siellä ujonpuoleinen yksin tulija kokee ulkopuolisuutta, vaikka jakaisin muuten yhteisen asian.

Äänestä

Onko siellä pakoäänikisa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pridekainuu kirjoitti:

Ihanaa Pride viikonloppuna joten nyt jos koskaan kannattaa tulla mukaan iloiseen tapahtumaan.
Samoin siellä voi olla niin kuin haluaa olla ja etsimään kivaa tekemistä myöskin.
Tervetuloa siis sellaisena kuin olet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu