mikä vikana pesukoneessa?

Meillä on ollut lg-merkkinen pesukone noin puoli vuotta. Nyt siitä on alkanut kuulua naputusta ihankuin rumpu ottaisi kiinni kuoreen. Mikähän on vikana? Onko muilla saman merkkinen kone tehnyt samaa? Pitäisikö kutsua huoltomies paikalle?
31201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei! Pesukoneen piti olla hiljainen,näin oli alussa (muutama vko) Sitten alkoi kuulua kummaa ääntä ja käytiin liikkeessä keskustelemassa.Huoltomies kävi ainakin kahdesti ,kannattaa ottaa yhteyttä ostamaasi liikkeeseen ja sitä kautta huoltoon.Näissä on kuulema ollut jotain ongelmia.Nyt kone on pelannut suht hyvin, ei niin hiljainen kun mainostettiin.

Äänestä

Taskut tyhjinä kun on laitettu pyykit koneeseen ?
Mulla nimittäin oli jäänyt kampa taskuun ja meni rummun ja vaipan väliin pitäen melkoista meteliä.

Äänestä
  • Ostettiin 5 kg:n LG intellowasher reilu vuos sitten, parin kuukauden kuluttua rupesi kuulumaan sellaista kolinaa. Takuuhuolto kävi ja vaihtoi sellaiset kumi-iskarit rummun kiinnitykseen. Ovat kuulemma tyyppivika. Sitten se hiljeni vähäks aikaa, mutta ei se nykyäänkään kauheen hiljainen kyl ole, tai ehkä vaimo laittaa sinne liikaa pyykkiä ;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lgpesukone kirjoitti:

Meillä on ollut lg-merkkinen pesukone noin puoli vuotta. Nyt siitä on alkanut kuulua naputusta ihankuin rumpu ottaisi kiinni kuoreen. Mikähän on vikana? Onko muilla saman merkkinen kone tehnyt samaa? Pitäisikö kutsua huoltomies paikalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu