intiin vielä melkein vuosi mutta voisiko a/b paperit armeijaan muuttaa c/e papereiksi ym /vapautus kutsuntojen jälkeen . mulla on skitzofrenia/ocd/social anxiety ym ja suvussa jonkin verran bipolar ym ym mutta ei mulla mitään (aatelin) :( sivarikin on siinä ja siinä mutta pitää katsoa koska voisin tartuttaa muita muuten olis jees ja kuinka ne rokotukset ne vissiin pitää ottaa sivariinkin vaikka olis muuten terve ekaa kertaa elämästä lukuun ottamatta ocd/skitzofrenia social anxiety ym ? https://i.imgur.com/MVOPiZN.png :(
a/b paperista c/e ym paperiksi mahdollista?
6
743
Vastaukset
- HyvinMenee
Mullakin astma ja heti sain E paperit...
- Taisto
Itse menin aikoinaan A papereilla armeijaan, olin siellä 5 päivää jonka jälkeen vaihdoin siviilipalvelukseen. Kului vuosi, tuli kutsu siviilipalvelusleirille, jolloin vaihdoin palveluksen takaisin armeijaan. Sitten soitin terveyskeskukseen ja varasin ajan uuteen terveydentarkastukseen armeijaa varten. Ennen terveydentarkastusta ostin paikallisen baarin nurkalta pilveä ja poltin sitä. Terveydentarkastuksessa sitten kerroin lääkärille että käytän kannabista ja suostuin vapaaehtoiseen virtsanäytteeseen jonka tuloksien jälkeen lääkäri kirjoitti C-paperit. Aluksi pelotti vähän jääkö siitä jotain merkintöjä jotka haittaisi tulevaisuudessa, mutta nykyään olen vakituisessa työsuhteessa työssä, johon vaaditaan huumeseulan läpäisy, joten ei siitä jäänyt mitään merkintöjä.
- sghsfjhfkz
Meillä taas varusmiehet polttivat intissä pilveä, eivätkä jääneet kiinni.
- KovaJätkä71
JOS MINÄ SAISIN PÄÄTTÄÄ NIIN LAITTAISIN KAIKKI MIEHE A1:nä INTTIIN. SIINÄHÄN VITUN NYNNYT KARSIUTUISI OMAN KÄDEN KAUTTA.
- MutsinTampax
Kova jätkä? Kuulosti kyllä tarina aikas homohtavalta.....ettei vaan ole äitää laittanut pienenä veristä kuukautissidettä otsalle hiljeentääkseen vitullista vikinää?
- parhaimmassasuojassa
Mikä'hän herran lettunen siinä armeijassakin pelottaa, kun siellä on paremmassa suojassa, oikeastaan parhaimmassa suojassa, kun Suomen Puolustusvoimat takaavat.
Tiedän että joo pelottaa sellainen että mitä vaatimuksia, mutta, mutta niin, siltikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1212322
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4262179Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?971186Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?13985- 45819
Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34800Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!16787Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109786Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte167717Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti33705